NávodySpravodajstvoWindows 10 Mobile

NÁVOD | Ako urýchliť načítavanie dát z micro SD kariet a opraviť chyby

Pokiaľ máte vo vašom Windows smartfóne slot na pamäťové karty bola by ho škoda nevyužiť. Ak ho však využívate tak ste sa mohli stretnúť v poslednej dobe s chybovou hláškou „Scan SD card and fix errors“, ktorá sa zobrazuje pri SD kartách s nižšou triedou ako (class) 10. Výsledkom toho môže byť v konečnom dôsledku pomalšie načítavania nie len samotnej plochy Štart obrazovky, ale aj ostatných aplikácií, hier, fotografií či iných súborov.  Dôvodom toho vzniku problému je formátovanie karty na FAT32, ktorý nepracuje s Windows 10 Mobile tak ako by mal.

Pred samotným formátovaním karty Vás musíme upozorniť, že všetky dáta ktoré sa na nej nachádzajú tak budú zmazané! Preto vám odporúčame spraviť si zálohu (návod nájdete tu).

Ako správne sformátovať kartu, aby rýchlejšie čítala súbory na smartfóne

  • Vypnite telefón a odstráňte SD kartu (predtým ju ešte odpojte cez Nastavenia telefónu > Úložisko…). Týmto spôsobom vám v zozname aplikácií zostanú všetko ikonky na aplikácie a hry čím si ušetríte čas pri ich opätovnom inštalovaní z Windows Obchodu.
  • Vložte kartu do čítačky kariet (napr. v notebookoch či do externej čítačky) a pripojte ju k PC.
  • Otvorte si potom kolónku Váš počítač (Správca úloh) a kliknite na ikonku SD karty pravým tlačidlom myšky a zvoľte možnosť formátovania.
  • Následne vám vyskočí tabuľka s možnosťami, kde je natívne nastavené formátovanie ako súborový systém „FAT 32“ (jedná sa o staršiu technológiu). Túto hodnotu zmeňte na ex-FAT (tento typ systému spolupracuje so smartfónmi vo všeobecnosti oveľa efektívnejšie), prípadne NTFS, ktorý je zase typická pre Windows platformu.
  • Rozloženie veľkostnej jednotky nechajte v pôvodných hodnotách.
  • A teraz sa môžete pustiť do samotného formátovania karty.
  • Hotovo.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
ako správne formatovať SD kartu formatovanie SD karty Micro SD karty Windows 10 Mobile

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close