AplikácieNávodyNovinkyWindows 10Windows 10 Mobile

NÁVOD | Prenášajte dáta z mobilu do PC bez kábla

Káble, káble a ešte raz káble. Jednoducho to býva otravná vec, raz neviete kde je, raz máte zlú koncovku a neviem s akými problémy sa s nimi môžete ešte stretnúť. Preto vám prinášame návod ako je možné kopírovať súbory z jedného zariadenia do druhého oboma smermi bez potreby kábla.

Všetko prebieha prostredníctvom šikovnej aplikácie Easy Transfer, ktorá dokáže z vášho zariadenia vytvoriť FTP server. Všetko čo k tomu potrebujete je internetové pripojenie prostredníctvom Wi-Fi, nainštalovanú aplikáciu v smartfóne a internetový prehliadač.

Návod ako prenášať súbory zo smartfónu do PC bez kábla, alebo ako vytvoriť FTP server na Wi-Fi

  1. Ako prvé je potrebné stiahnuť aplikáciu Easy Transfer do vášho smartfónu (odkaz nájdete tu).
  2. Následne otvorte aplikáciu po úspešnej inštalácii, ale ešte predtým si overte že vaše PC a smartfón sú pripojené na internet prostredníctvom rovnakej Wi-Fi.
  3. Choďte v rámci rozhrania aplikácie na stránku „WIFI Connect“, kde nájdete ip adresu, ktorý napíšte do vášho internetového prehliadača.
  4. Po úspešnom vypísaní IP adresy by ste sa mali dostať sem (viď obrázok nižšie).
  5. Následne môžete prehliadať pamäť vášho smartfónu (viď jednotlivé položky v ľavej lište). Po tom ako nájdete váš cieľový adresár všimnite si vo vrchnej časti vyznačené možnosti na obrázku nižšie. 
  6. Následne kliknite napríklad na položku „Upload“, vyberte súbor ktorý chcete nahrať do smartfónu a odkliknite „OK“. Vo vrchnej časti sa vám následne zobrazí status nahrávania súborov do vášho smartfónu.
  7. Hotovo.

Aplikáciu siathnete cez QR kód nižšie.

Easy Transfer
Easy Transfer
Developer: pteyes
Price: Free+
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Komentáre

  1. Veľmi dobrá aplikaćia, len by som podotkol že wifi a sieť musí byť na jednom serveri.(vo firemnej „mega“ sieti, routre, switche, naty, firewally vám spojenie cez túto aplikáciu nepojde)
    A druhá vec, pri stiahnutí viac položiek (napr.fotiek) z mobilu do PC, musíte stiahnutý súbor premenovať na .rar a následne rozbaliť….

Pridaj komentár

Close
Close