Excel návodySpravodajstvo

NÁVOD | Ako porovnať dva stĺpce v Exceli

Porovnávanie stĺpcov v Exceli je často využívaná funkcionalita, s ktorou sa môžete stretnúť v podstate na dennej báze, a práve preto sme si pre vás pripravili jednoduchý postup ako je ich možné porovnať.

Návod ako porovnať dva stĺpce v Exceli

V našom príklade sa pozrieme na to, ako je možné porovnať dva príklady prostredníctvom jednoduchého vzorca. Ešte predtým ako sa do toho pustíme, tak je potrebné zabezpečiť aby kontrolované hodnoty boli buď v rovnakom riadku, alebo ak sa nachádzajú na inom zošite, tak aby boli usporiadané v rovnakom poradí (použite napr. funkciu Filter a následne zoraďte jednotlivé hodnoty podľa veľkosti, abecedy a podobne).

Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, tak potom ako sme si usporiadali oba stĺpce tak sme použili jednoduchý príkaz „=A1=B1“, ktorý následne porovnal hodnoty v stĺpci. V prípade ak bola zhoda, tak vyhodil výsledok „True“, teda pravda, a ak Excel nenašiel zhodu, tak vyhodil hodnotu „False“.

Zdroj: vlastný

Ak sa vám návod páčil a bol pre vás prínosom tak vám odporúčame si pozrieť ďalšie návody v sekcii Excel, ktorú nájdete na tomto odkaze.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close