NávodySpravodajstvoWindows

NÁVOD | Ako obnoviť dáta vo Windows 10 a Windows 8.1

Včera sme vám priniesli návod ako si spraviť plnú zálohu dát v počítači od programov, fotografií, hudby až po „zabudnuté“ textové súbory, a dnes si ukážeme ako po preinštalovaní systému je možné všetky tieto dáta opäť obnoviť.

Návod ako obnoviť dáta vo Windows 10 po preinštalovaní systému

  • Ako prvý krok je nutné otvoriť aplikáciu Nastavenia (kombinácia tlačidiel Win + I).navod ako nastavit predvolene aplikacie vo windows 10_1
  • Následne otvorte kolónku „Update and security (resp. Aktualizácie a zabezpečenie), kde kliknite na možnosť „Recovery“ a potom na „Restart now“ (viď obrázok nižšie).
    obnovenie systemu Windows 10_2
  • Keď sa systém nezačne bootovať a zobrazí sa vám hláška „Press any key to boot from CD or DVD tak vložte do počítača CD alebo DVD kde máte nahranú zálohu vašich dát (návod ako spraviť zálohu dát nájdete tu). V prípade ak máte nahranú zálohu na USB kľúči alebo inom nosiči, tak zapnite obrazovku Nastavení počas reštartovania vášho PC (tlačidlo F12 pri spúšťaní PC stlačte) a pozrite si ďalšie možnosti bootovania. Následne vyberte vami preferovanú možnosť bootovania.
    obnovenie systemu Windows 10_3

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close