NávodySpravodajstvo

NÁVOD | Ako monitorovať výkon PC v reálnom čase

Stáva sa vám, že váš PC jednoducho ide pomaly, seká alebo zamŕza? Dôvodov môže byť viacero, od vírusu až po preťažený PC, a preto vám prinášame jednoduchý návod ako je možné monitorovať výkon vášho počítača v reálnom čase, a tak prípadne reagovať na jeho preťaženie.

Otvorte si Task Manager (Správcu úloh)

Najjednoduchší gmspôsob ako je možné monitorovať zaťaženie výkonu vo vašom PC je cez Správcu úloh, resp. cez Task Manaher aplikáciu. Aplikáciu vyvoláte nasledovnými postupmi:

  • Kliknite pravým tlačidlom na tasbar a spustite správcu.
  • Otvorte ponuku Štart a vyhľadajte Task Manager (Správcu úloh).
  • Použite klávesovú skratku Ctrl + Alt + Del a spustite Task Manager aplikáciu.

Ak ste postupovali správne mala by sa vám zobraziť nasledovná tabuľka.

Zdroj: vlastný

Následne vo vrchnej časti tabuľky je možné preklikávať medzi kartami (výkonnosť, procesy, aplikácie spúšťané pri štartovaní PC,…) kde je možné nie len sledovať výkon, ale aj zamedziť fungovanie jednotlivých aplikácií.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close