NávodySpravodajstvoWindows 10 Mobile

NÁVOD | Ako zrýchliť pomalý Windows 10 Mobile smartfón

Je váš Windows 10 Mobile reaguje stále pomalšie a pomalšie? Treba objektívne priznať, ze Windows 10 Mobile je po stránke funkcionalít ako aj používateľského rozhrania výrazný krok vpred, ale na druhej strane z hľadiska stability pri porovnaní s Windows Phone 8.1 to nie je až také ružové, a preto vám prinášame vám niekoľko tipov ako sa s týmto problémom vysporiadať.

Vždy majte váš telefón aktualizovaný

Chcete mať váš smartfón čo najlepšie optimalizovaný s vašim operačným systémom? Majte ho vždy aktualizovaný. Microsoft v pravidelných intervaloch raz mesačne aktualizuje svoj softvér, kde nielenže sa  k nám dostávajú nové funkcie, ale aj dochádza k opravám chýb a optimalizácii procesov, ktorých výsledkom sú stabilnejšie a rýchlejšie reakcie zariadenia.

Či je váš smartfón aktualizovaný zistíte v Nastaveniach > Update and Security > Phone Update, kde kliknite na skontrolovanie dostupnosti aktualizácie

Vymažte nepotrebné aplikácie

Patríte aj vy medzi „maníkov“ čo každý deň stiahnu nejakú tú aplikáciu a hrajú sa s ňou 5 minút a potom ju len vypnete a tým to pre vás zhaslo? Nezapli ste ju viac ako týždeň? Vymažte ju. Nielenže ušetríte ukladací priestor, ale aj tak obmedzíte aplikácie pracujúce na pozadí.

Urobte „mäkký reštart“ zariadenia

Stále vám telefón nebehá ideálne, spravte mäkký reštart. Tento reštart vám nevymaže vaše uložené dáta ako sú fotografie, hudba a podobne, ale má na starosti len vymazanie cache súborov a dočasných dát.

Podržte tlačidlo hlasitosti dole a zároveň tlačidlo zapínania/vypínania smartfónu.

Nič nepomohlo? Spravte factory reset.

Nepomohlo vám ani jedna rada z vyššie popísaných možností? Tak potom vám toho moc už nezostáva ako vyriešiť spomalené zariadenia, teda až na spravenie factory reštartu, ktorý obnoví váš smartfón do továrenských nastavení. Pred obnovením továrenských nastavení si však spravte zálohu dát, o ktoré nechcete prísť, totiž telefón po reštartovaní bude „prázdny“ bez aplikácií, hier, fotografií, hudby, atď..

Choďte do Nastavení > System > About > Reset your phone

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close