NávodySpravodajstvo

NÁVOD | Ako zmeniť ukladanie hier a aplikácií stiahnutých z obchodu na iný disk

Sťahovanie hier a aplikácií z Windows obchodu je „malina“, ktorú zvládne aj menej skúsený používateľ. Problém môže však nastať pri obmedzenej kapacite disku, napr. v prípade tabletov či SSD diskov, kedy jednoducho potrebujete inštalovať aplikácie na iný disk z kapacitných dôvodov. Natívne sa stiahnuté aplikácie ukladajú v zložke “Users/meno_používateľa/AppData/Local/Packages”, a my si dnes ukážeme ako je možné zmeniť cieľový adresár.

Návod ako zmeniť cieľový adresár inštalácie hier a aplikácií z Windows Store

  • Otvorte si Nastavenia (klávesová skratka Win + I).
  • Zvoľte teraz ponuku Systém a potom Úložisko (Storage).
  • Zrolujte teraz ponuku na nižšie, kde by ste mali nájsť položku „Nové aplikácie sa uložia sem:… “ (resp. New apps will save to:). Z ponuky teraz budete môcť vybrať diskový oddiel, na ktorý budete chcieť uložiť stiahnuté aplikácie, resp. hry.
    Zdroj: vlastný

     

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close