NávodySpravodajstvoWindows

NÁVOD | Ako vypnúť mikrofón v PC. Alebo ako sa nebáť pred počítačom hovoriť

Windows 10 je skvelým operačným systémom, ktorý umožňuje mnoho nastavení ako si ho prispôsobiť podľa svojho gusta. Mnohým vadí napríklad aktívna kamera, ktorú si častokrát používatelia prelepujú, a preto sme vám naposledy priniesli článok, v ktorom sme vám popísali návod ako je ju možné natívne vypnúť. Dnes, sa zase pozrieme na opačný koniec, nie teda vizuálny ale ten sluchový – nižšie vám prinášame návod ako je možné vypnúť natívne mikrofón vo vašom Windows 10 PC, a tak predísť napríklad situáciám ako je odpočúvanie používateľov, ku ktorému sa nedávno priznal technologický gigant Samsung v spojitosti s ich Smart TV.

Návod ako vypnúť mikrofón v počítači

 • Kliknite pravou myškou na ponuku Štart.
 • Teraz otvorte položku Device Manager (Správcu zariadení).

  Zdroj: vlastný

 • Otvorte teraz drop-down menu ako vidíte nižšie na obrázku (hneď vedľa nastavení Audia / Zvuku).

  Zdroj: vlastný

 • Pravou myškou teraz kliknite na položku Internal Microphone (resp. vstavaný Mikrofón) a nastavte hodnotu „Disable“, resp. Vypnúť.

  Zdroj: vlastný

 • Hotovo.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close