NávodySpravodajstvoWindows 10 Mobile

NÁVOD | Ako simulovať nočné svetlo na vašom Windows Phone

Nočné svetlo je funkcia vo Windows 10, ktorú Microsoft priniesol do operačného systému s aktualizáciou Windows 10 Creators Update pre PC, zameranou na zníženie modrého svetla pre počítače s Windows 10. Teraz si môžete prispôsobiť váš Windows 10 PC tak, aby ste znížili pôsobenie škodlivého modrého svetla počas toho keď v noci pracujete na počítači alebo tablete.

Škodlivé modré svetlo

Kým svetlo akéhokoľvek druhu môže potlačiť sekréciu melatonínu, modré svetlo tak v noci pôsobí ešte intenzívnejšie. Výskumníci z Harvardu uskutočnili experiment porovnávajúci účinky 6,5 hodinové vystavenie sa modrému svetlu s vystavením sa zelenému svetlu porovnateľnej jasnosti. Modré svetlo potlačilo melatonín na asi dvakrát dlhšiu dobu ako zelené svetlo a posunulo cirkadiánny rytmus o dvakrát toľko (3 hodiny vs. 1,5 hodiny).

Zdroj: vlastný

 

Ak používate zariadenia v noci, mali by ste zvážiť používanie okuliarov s modrou anti-reflexnou vrstvou alebo inštaláciu aplikácie, ktorá v noci filtruje modrú a zelenú vlnovú dĺžku.

Počítače s Windows 10, iMac, iPhone a Android zariadenia majú všetky určitú podobu funkcie nočného svetla, ktorá odfiltruje modré a zelené vlnové dĺžky. Avšak na Windows 10 Mobile táto funkcia zatiaľ chýba. My vám však ukážeme, ako si pomôcť aj bez nej.

Ako simulovať nočné svetlo na Windows 10 Mobile

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia a prejdite na položku Doplnky > Profil farieb
  • V submenu Profil farieb zvoľte „prispôsobiť“ pod „profil farieb displeja“
  • Klepnite na prepínač a vyberte možnosť Pokročilé.
  • Teraz by ste mali mať možnosť ovládať teplotu farby, odtieň a sýtosť
  • Posuňte teplotu farieb z chladnej do teplej. Čím teplejšie, tým menej modrej farby a tým viac môžete simulovať nočné svetlo.
Hoci to nie je rovnako efektívne ako funkcia vo Windows 10 centrum akcií, vždy lepšie ako nič.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Microsoft modre svetlo nocne svetlo Windows 10 Windows 10 Mobile windows phone
Close
Close