NávodySpravodajstvoWindows

NÁVOD | Ako si vo Windowse s Creators Update nastaviť súkromie

V posledných dňoch sme vám priniesli viacero návodov ako je možné cez Správcu zariadení vypnúť kameru či mikrofón, čo je vhodné, ak si chcete tento prístup zamedziť úplne. Nižšie vám však prinášame návod ako je možné prostredníctvom Nastavení vo vašom Windows PC obmedziť prístup mikrofónu či kamere  len jednotlivé pre aplikácie či hry, ktoré majú udelený súhlas.

Návod ako cez nastavenia obmedziť prístup mikrofónu a kamery k aplikáciám či hrám

  • Otvorte si teraz Nastavenia PC.
  • Choďte do položky Súkromie (resp. Privacy).
  • Na ľavej strane si otvorte položku Kamera. V rámci nej je možné buď generálne obmedziť prístup kamery k aplikáciám či hrám  alebo len pre vami zvolené aplikácie, resp. hry.

    Zdroj: vlastný
  • V prípade zamedzenia prístupu mikrofónu k vybraným aplikáciám či hrám postup opakujte, avšak tentokrát choďte do položky Mikrofón.
    Zdroj: vlastný

     

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tip pre vás  Google ukončuje automatickú synchronizáciu medzi Google Fotografiami a Google Diskom
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close