fbpx
NávodySpravodajstvoWindows

NÁVOD | Ako si vo Windowse s Creators Update nastaviť súkromie

V posledných dňoch sme vám priniesli viacero návodov ako je možné cez Správcu zariadení vypnúť kameru či mikrofón, čo je vhodné, ak si chcete tento prístup zamedziť úplne. Nižšie vám však prinášame návod ako je možné prostredníctvom Nastavení vo vašom Windows PC obmedziť prístup mikrofónu či kamere  len jednotlivé pre aplikácie či hry, ktoré majú udelený súhlas.

Návod ako cez nastavenia obmedziť prístup mikrofónu a kamery k aplikáciám či hrám

  • Otvorte si teraz Nastavenia PC.
  • Choďte do položky Súkromie (resp. Privacy).
  • Na ľavej strane si otvorte položku Kamera. V rámci nej je možné buď generálne obmedziť prístup kamery k aplikáciám či hrám  alebo len pre vami zvolené aplikácie, resp. hry.

    Zdroj: vlastný

  • V prípade zamedzenia prístupu mikrofónu k vybraným aplikáciám či hrám postup opakujte, avšak tentokrát choďte do položky Mikrofón.
    Zdroj: vlastný

     

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close