NávodySpravodajstvo

NÁVOD | Ako si prispôsobiť Akčné centrum vo Windows 10

Centrum akcií vo Windows 10 je veľmi šikovným nástrojom, ktorý už ako z jeho názvu plynie poskytuje rýchly prístup nie len k notifikáciám čo je jeho primárna funkcia, ale aj prístup k ďalším funkcionalitám samotného systému. A práve preto sme si dnes pre vás pripravili krátky návod ako je možné si prispôsobiť Centrum akcií podľa vášho gusta.

Návod ako si prispôsobiť Centrum akcií vo Windows 10

 • Ako prvé choďte do nastavení vášho PC (Win key + I).
 • Následne ako ste si otvorili Nastavenia PC tak sa prekliknite do kolónky System > Notifications and Actions.
 • V prípade ak chcete upraviť rozloženie jednotlivých skratiek tak podržte ľavou myškou ikonku a presuňte ju na vami požadovanú pozíciu (drag and drop). Takto si budete môcť nastaviť napríklad vami najžiadanejšie rýchle prístupy/skratky na popredné pozície (prvé štyri skratky sú viditeľné v nerozbalenej ponuke Akčného centra).

  Zdroj: vlastný

 • Ďalšia možnosť ako si prispôsobiť ponuku je po rozkliknuť „Add or remove quick actions“ (odkaz nájdete pod ikonkami rýchlej ponuky v nastaveniach). Následne vám systém vyhodí zoznam skratiek, ktoré je možné pridať, resp. odstrániť z celkovej ponuky Centra akcií.

  Zdroj: vlastný

 • V rámci nastavení Notifikácií ešte vám dávame do pozornosti ponuku možnosti nastavenia si notifikácií z jednotlivých aplikácií, ktorú nájdete po zrolovaní nižšie.

  Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close