ANDROIDNávody

Ako použiť starý telefón ako kameru do auta

Určite mnohí máte doma starý telefón, ktorý leží v skrini a zapadá prachom. Ak by ste mu chceli dať nový zmysel života tak máme pre vás TIP – využite ho ako kameru do auta.

Prečo využiť starý smartfón ako kameru a nekúpiť si novú?

Je pravdou, že kamery do auta dnes stoja pár € a aj my Vám častokrát dávame do pozornosti nejaké akciové ponuky, naposledy to bolo napríklad na kameru KKMOON s FULL HD rozlíšením, ktorá bola dostupná v atraktívnej akcii. Ale ako sa hovorí, každé €, ktoré je doma sa počíta. Druhá strana mince, ktorá hovorí v prospech staršieho smartfónu sú funkcie, ktoré jednoducho v kamere do auta by ste hľadali márne.

Ako použiť smartfón ako kameru do auta

  • Samozrejme budete potrebovať samotný smartfón, ktorý disponuje kamerou. V prípade ak smartfón nesdisponuje dostatočnou kapacitou úložného priestoru tak sa nevyhnete kúpe pamäťovej karty. Odporúčame vám pamäťovú kartu aspoň o veľkosti 32GB a viac.
  • Budete potrebovať vhodný držiak, s ktorým uchytíte smartfón v želanej pozícii. Tie najzakladanejšie stoja zhruba od 5€.
  • V poslednom kroku budete potrebovať samotný software, ktorý nájdete v obchode Google Play. Napríklad aplikáciu AutoBoy Dash Cam – BlackBox, ktorá okrem možnosti natáčania ponúka aj viacero aditívnych funkcií.  Napríklad natáčanie v cykloch, vytváranie obrázkov, resp. fotografií z jazdy, nastavenie kvality videí, podporu GPS, máp a podobne.
  • Hotovo. Teraz sa môžete vybrať na cesty.
Tip pre vás  Operačný systém od Huaweiu je o 60% rýchlejší ako Android. Hovorí to najnovší report
AutoBoy Dash Cam - BlackBox
AutoBoy Dash Cam - BlackBox
Developer: HappyConz
Price: Free

Zdroj: vlastný

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close