NávodySpravodajstvo

NÁVOD | Ako nastaviť oneskorené odosielanie správ v Outlooku ako je to v Gmaili

Gmail už nejaký piatok disponuje celkom fajn funkciou v podobe možnosti reálneho oneskorenia odosielania správ, o čom sme vás informovali v tomto článku, ale vedeli ste, že obdobnú funkciu má aj Outlook?

Jedná sa o funkciu, ktorá doslova oneskorí fyzické odoslanie správy podľa vami nastaveného času. Oceníte to, napríklad v prípadoch kedy budete chcieť e-mail, ktorý ste odoslali pozmeniť alebo vôbec neodoslať. Dnes na vyriešenie tohto problému máte v princípe dve možnosti, buď pracovať v offline režime, alebo pomocou vytvorenia pravidla v Outlooku.

  • Toto pravidlo vytvoríte cez kartu Súbor – Spravovať pravidlá a výstrahy. Ako môžete vidieť nižšie na obrázku v kolónke „Vytvoriť úplne nové pravidlo“ zvoľte možnosť „Použiť pravidlo na odoslané správy“.

    Zdroj: vlastný

  • Následne potvrďte vami zvolený výber tlačidlom Ďalej.
  • Opäť kliknite na tlačidlo ďalej, bez toho, aby ste vybrali nejakú možnosť.
  • Z ďalšieho zoznamu, ktorý sa vám objaví kliknite na možnosť „Počkať a odoslať po počet min.“ kde nastavte ľubovoľnú hodnotu.

    Zdroj: vlastný

  • Následne už len uložte nastavenia pomocou tlačidla „Dokončiť“.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky