Excel návodySpravodajstvo

NÁVOD | Ako nájsť duplikáty a odstrániť ich v Exceli

Dnes, v rámci série článkov pripravovaných ohľadne návodov pre Excel si predstavíme prácu s duplikátmi, následne si ukážeme ako ich aj odstrániť.

Ako nájsť duplikáty v Exceli

Prvým spôsobom ako je možné nájsť duplikáty je jednoduchým príkazom =A2=B2 (viď príklad nižšie). Týmto spôsobom však nájdete len duplikáty zhodné v rámci jedného riadku.

Zdroj: vlastný

Druhý spôsob zase umožňuje zvýrazniť duplikáty pomocou podmienečného formátovania, ktoré nájdete v karte Domov (resp. Home). Viď obrázoky nižšie (prvý obrázok znázorňuje cestu a druhý obrázok výsledok – všetky duplicity sú zvýraznené v rámci vyznačeného poľa vyhľadávania).

Takto odstránite duplicity v rámci tabuľky v Exceli

V treťom kroku vám ukážeme ako je možné duplicity odstrániť z tabuľky.  Vyznačte teraz dáta, z ktorých chcete odstrániť duplicity. Následne, choďte opäť do karty Data (Dáta) a v rámci možnosti v lište kliknite na Odstránenie duplicít (Remove Duplicates).

Zdroj: vlastný

Druhým spôsobom ako je možné zbaviť sa duplikátov je pomocou filtrovania. Kliknite na položku Data, následne na Filter a zvoľte pokročilé nastavenia (Advanced). Mala by vám vyskočiť tabuľka ako môžete vidieť nižšie. Následne dajte skopírovať vami požadované dáta a nezabudnite zaškrtnúť len unikátne záznamy (ako aj cieľový adresár kam sa majú nakopírovať dáta).

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close