NávodySpravodajstvoWindows

NÁVOD | Ako nainštalovať Windows z USB kľúča (resp. ako vytvoriť Bootovací USB kľúč)

Inštalácia alebo preinštalovanie Windowsu (resp. iného OS) je pre mnohých bežných používateľov PC zariadení veľkou záhadou, najmä ak disponuju notebookmi, ktoré nemajú vstavanú CD-mechaniku, a preto Vám nižšie prinášame návod ako nainštalovať ľubovoľný Windows z USB kľúča.

Návod ako nainštalovať Windows z USB kľúča

Všetko čo k inštalácii Windowsu potrebujete je mať USB kľúč s dostatočnou kapacitou, internetové pripojenie a licenčný kľúč, resp. CD-Key a program Rufus, ktorý spraví množstvo mravenčej roboty za vás.

  1. Ako prvý krok je potrebné stiahnuť ISO súbor Windowsu priamo zo stránok Microsoftu (ISO súbor pre Windows 7, Windows 8.1Windows 10 – postupujte podľa pokynov na stránke Microsoftu, viď obrázok nižšie).iso-subor-windows-10-stiahnutie
  2. Po tom ako ste stiahli ISO súbor pre vami zvolenú verziu Windowsu si stiahnite aj program Rufus, ktorý nájdete na tomto odkaze.
  3. Po tom ako ste nainštalovali program Rufus sa môžete pustiť do vytváranie inštalačného kľúča. Nie je to nič zložité, pripojte USB kľúč k PC a zapnite stiahnutý program Rufus. Následne pomocou prieskumníka súborov vyberte ISO súbor Vami zvoleného Windowsu a stlačte Štart. O ostatné sa postará Rufus.

    Zdroj: rufus.akeo.ie
    Zdroj: rufus.akeo.ie

  4. Hotovo.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close