fbpx
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Švajčiarska spoločnosť „naučila“ robota korčuľovať sa na ľade. Pozrite sa ako mu to ide

Korčuľovanie na ľade nie je malinou pre mnohých nás o to viac je zaujímavý výsledok švajčiarskej spoločnosti, ktorej sa podarilo naučiť korčuľovať robota.

Stelianov Coros, profesor spoločnosti ETH sa podarilo v laboratóriu Computational Robotics Lab vytvoriť robota, ktorý bol schopný osvojiť si zručnosť korčuľovania na ľade, ktorého ukázal svetu počas Svetového ekonomického fóra v meste Davos. Video, v ktorom uvidíte robota korčuľovať na ľade si môžete pozrieť nižšie vo videu.

Skaterbot – a new player in the rink?

This 3D printed robot from ETH's Computational Robotics Lab taught itself to ice skate – will it be a new player in the rink? Check out the video from the World Economic Forum with “Skaterbot” being challenged by players from the Hockey Club Davos.Dieser 3D-gedruckte Roboter hat sich das Schlittschuhlaufen selbst beigebracht – wird er der neue Spieler auf der Eisbahn? Am World Economic Forum wagt sich "Skaterbot" mit Spielern des HC Davos aufs Glatteis.

Uverejnil používateľ ETH Zürich Piatok 25. januára 2019

Bolo to jednoduché ako napočítať do troch

Coros o robotovi povedal, že bolo jednoduché ho naučiť sa korčuľovať. „Povedal mu“ ako sa korčule správajú na ľade a potom ho nechal naučiť sa svoju vlastnú techniku.

„Jedinú vec, ktorú sme mu povedal je ako sa korčule správajú na ľade,…“, hovorí Coros pre BBC. Ďalej dopĺňa: „V skutku je voľný v pohybe v smere čepelí a zároveň má dostatok sily na pohyb vysokým trením v smere, ktorý je ortogonálny (pod pravým uhlom).“

Skatebot dokáže dokonca robiť triky, ako je schopnosť naučiť sa korčuľovaniu s viac ako 4 nohami. Coros si do budúcna sľubuje, že robot bude užitočný napríklad pri záchranných misiách.

Zdroj: via Futurism.com, úvodný obrázok: Facebook

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close