ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYNávody

Nastavte si na Androide gesto dvojitého poklepania po chrbte smartfónu pomocou tejto aplikácie

Táto aplikácia umožňuje rozšíriť funkciu dotykových gest o gesto poklepania po chrbte smartfónu

Operačný systém Android je vo všeobecnosti pokladaný za jeden z najflexibilnejších operačných systémov, ktoré si môžete prispôsobiť podľa svojvôle. V minulosti sme vám napríklad ukázali, ako si môžete pridať odkazy na aplikácie do notifikačnej lišty, alebo ako môžete využiť plochu uzamknutej obrazovky na vytvorenie poznámok.

Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšiu zaujímavú aplikáciu, ktorú však v obchode Google Play nenájdete. Ide o aplikáciu Tap, Tap, ktorá umožňuje nastaviť si gesto dvojitého poklepania po chrbte zariadenia. Za týmto účelom využíva akcelerometer smartfónu, pričom aplikácia je kompatibilnou s Androidom 7, alebo vyšším.

Vyskúšajte si na vašom Androide gesto poklepania po chrbte

Aplikáciu môžete stiahnuť prostredníctvom fóra xda-developers.com (pozn. redakcie: stiahnite si poslednú verziu 0.9).

Potom, ako si aplikáciu stiahnete, tak je potrebné jej udeliť oprávnenia, aby mohla korektne fungovať. Urobiť tak môžete pomocou cesty > Accessibility Service > Stiahnuté aplikácie > Tap, Tap > Zapnuté. Následne, ak úspešne zapnete oprávnenia, tak by ste mali vidieť zelenú fajočku, ako môžete vidieť na prvom obrázku nižšie.

V ďalšom kroku kliknite na možnosť Double Tap Actions, teda akcie dvojitého poklepania. Otvorí sa vám okno, ako môžete vidieť nižšie. Teraz, keď poklepete po chrbte smartfónu, tak sa vám spustí Google asistent, alebo sa spraví sníma obrazovky (v závislosti od toho, ktorú funkciu máte vyššie). Samozrejme, to nie sú všetky gestá, ktoré viete týmto spôsobom vyvolať. Teraz kliknite na možnosť Add Action, teda pridať akciu.

Tap Tap aplikacia_gesto poklepania po chrbte smartfonu_8
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom budete mať na výber zo 4-možností kategórií. Pre lepšiu ilustráciu sme si zvolili možnosť Actions, teda Akcie. V rámci tejto kategórie nájdete viacero funkcií, napríklad vytvorenie snímky obrazovky, otvorenie notifikačnej lišty, otvorenie poslednej aplikácie a podobne. Skratku vytvoríte pomocou tlačidla plus.

Následne vám odporúčame ostatné skraty vymazať a ponechať tam len jednu, ktorú chcete používať. Mimochodom, v rámci nastavení nájdete ešte možnosť vytvorenia skratky pri troch poklepnutiach po chrbte zariadenia. Zároveň nám dovoľte dať vám do pozornosti ešte sekciu Gesture, kde môžete nastaviť citlivosť tejto funkcie.

Tap Tap aplikacia_gesto poklepania po chrbte smartfonu_10
Zdroj: Vosveteit.sk

Tip redakcie: V prípade, ak sa vám automaticky vypína aplikácia po určitom čase, tak si vypnite optimalizáciu batérie pre danú aplikáciu. Môžete tak spraviť pomocou cesty Batéria a výkon > Aplikácie a šetrenie batérie > vyhľadajte aplikáciu > a nastavte žiadne obmedzenia.

V prípade, ak sa vám táto aplikácia, resp. návod páčil, tak ho podporte zdieľaním na sociálnej sieti.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close