NávodyXiaomi

Nastavte si chytré odomykanie smartfónu pomocou vášho Xiaomi náramku, či chytrých hodiniek

Ide o funkciu, pomocou ktorej nebudete musieť zadávať heslá, či využívať skener odtlačkov prstov za účelom odomknutia zriadenia

Súčasné Android smartfóny v priebehu posledných rokov sa nie len z pohľadu stability operačného systému posunuli míľovými krokmi dopredu, ale aj z pohľadu funkcií. Jednou z funkcií, na ktorú sa častokrát zabúda, je aj funkcia Chytrého zámku.

Čo je to Chytrý zámok a ako je možné túto funkciu zapnúť?

Chytrý zámok je vo svojej podstate funkcia, ktorá umožňuje odomykanie vášho zariadenia bez zadávania hesla, či skenovania odtlačkov prstov (resp. tváre), prostredníctvom dôveryhodného zariadenia, napríklad pomocou vášho Mi Band náramku, či chytrých hodiniek. Pre ilustráciu, ako je možné túto funkciu zapnúť, sme zvolili chytré hodinky Amazfit GTS. Princíp aktivovania funkcie je však  v podstate rovnakým pre všetky typy chytrých hodiniek vrátane zariadení od iných výrobcov.

V prípade chytrých hodiniek Amazfit, prípadne iných, od spoločnosti Xiaomi, otvorte si aplikáciu Zeep (prípadne Mi Band). V prvom kroku si otvorte okno vášho profilu. Následne vyberte hodinky, ktoré máte pripojené k vášmu smartfónu.

Následne z ponuky vyberte možnosť „Odomknutie obrazovky“. Potom, ak už budete mať pridané vaše hodinky, či fitness náramok medzi dôveryhodnými zariadeniami, tak uvidíte okno nižšie, ako môžete vidieť na prvom obrázku (ak nie, tak postup ako pridať dôveryhodné zariadenie nájdete pod týmto krokom). Potom kliknite v nastaveniach aplikácie na vaše hodinky.  Následne budete presmerovaný do nastavení telefónu, kde povoľte možnosť odomknutia (obrázok č. 2). Po krátkej chvíli by malo dôjsť k aktivovaniu funkcie. O úspešnom aktivovaní tejto funkcie budete informovaný notifikačným oknom (obrázok č. 3).

V prípade, ak nebudete mať pridané vaše hodinky, prípadne fitness náramok k dôveryhodným zariadeniam, tak uvidíte okno, ako môžete vidieť nižšie na obrázku. 

nastavenie odomykania zariadenia hodinkami_pridanie dôveryhodne zariadenia
Zdroj: Vosveteit.sk

Postup pridania dôveryhodného zariadenia je vcelku jednoduchý. Otvoríte si Nastavenia vášho zariadenia, potom sekciu Heslá a bezpečnosť, kde zvoľte možnosť Odmoknúť pomocou Bluetooth zariadenia. Následne zvoľte chytré hodinky, prípadne fitness náramok, ktorý máte spárovaný s vašim smartfónom.

Po krátkej chvíli by sa vám mala funkcia odomknutia zariadenia prostredníctvom dôveryhodného zariadenia aktivovať. Zároveň treba podčiarknuť, že aby funkcia fungovala korektne, tak potrebujete mať prepojené zariadenia (hodinky a smartfón) pomocou Bluetooth, a zároveň spojenie musí byť neustále aktívnym.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close