Spravodajstvo

NASA verí, že od objavenia života na Marse nás delí približne 1 rok. Tieto misie by mohli spraviť prielom!

Na Marse sa podarilo tento rok objaviť rozsiahly podzemný vodný systém. Sme blízko k nájdeniu života? Ako by toto zistenie zmenilo svet?

Jim Green, jeden z popredných vedcov NASA verí (Riaditeľ divízie planetárnej vedy), že sme iba krok od nájdenia života na Marse vďaka sonde Mars rover od NASA a ExoMars od ESA (Európskej vesmírnej agentúry), ktoré majú byť spustené budúci rok. Píše portál portál futurism.com.

Ich cieľom bude nájsť život mimo Zeme.

„Začne nová kapitola nášho myslenia. Nemyslím si, že sme pripravení na výsledky. Obávam sa toho už teraz, pretože si myslím, že sme blízko dôležitého zistenia a oznámenia veľkej veci.“ povedal pre The Telegraph Jim Green.

Pátranie po mimozemskom živote

Obidve sondy sa budú „hrabať“ v marťanskom povrchu za účelom odberu vzoriek skál a pôdy pre analýzu ich organickej hmoty, ktorá môže obsahovať prítomnosť živých organizmov na červenej planéte. Ak by všetko išlo podľa plánov, sondy pošlú už budúci rok malé skúmavky so vzorkami späť na Zem.

Vyjadrenia vedcov prichádzajú po tom, ako výskumníci z ESA oznámili prvé dôkazy rozsiahleho podzemného vodného systému na Marse vo februári – vody, ktorá by mohla umožniť život na planéte.

Toto je prelomový objav! Na Marse našli vodu a nejedná sa o žiaden „roztopený ľad“

Otázniky

Dôkaz prítomnosti organizmov na Marse by podľa Greena vzbudili množstvo nových otázok ohľadom života mimo Zeme. Bude život na Marse pripomínať nejakým spôsobom pozemský? Môže sa  šíriť z planéty na planétu?

Neexistuje dôvod nepredpokladať civilizácie inde vo vesmíre, pretože nachádzame stále nové a nové exoplanéty.“ pokračoval Green.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close