SpravodajstvoVeda a výskum

NASA potvrdzuje, že všetko pre prvý let astronautov na americkej rakete je pripravené. Tu budete môcť sledovať živý prenos

Poletia už zajtra, teda 27. mája

Americká NASA prostredníctvom svojej oficiálnej Twitter stránky oznámila, že všetko pre štart prvej americkej rakety, ktorá ponesie amerických astronautov je pripravené. Stane sa tak už v priebehu zajtrajšieho dňa, konkrétne 27. mája 2020 o 16:33 miestneho času, čiže o 22:33 nášho času. Let sa uskutoční z vesmírneho strediska v americkej Floride. V prípade, ak by ste chceli sledovať živý prenos z letu, tak môžete tak urobiť prostredníctvom odkazu v statuse nižšie, alebo cez Youtube kanál NASA TV, ktorý nájdete na spodku článku. 

Doteraz sa museli Američania spoliehať na Rusko

Doteraz Američania na prepravu astronautov využívali ruské rakety Sojuz. NASA verí, že touto cestou sa stanu viac nezávislými, ako tomu bolo doposiaľ. Raketa, na ktorej poletia do vesmíru je Falcon 9 a vyvinutá bola spoločnosťou SpaceX, za ktorou stojí známy Elon Musk.

Cieľom prvého letu je prepraviť prostredníctvom rakety a kapsule Crew Dragon dvojicu astronautov Douga Hurleyho a Boba Behnkena na stanicu ISS.  Samotný len bude vcelku výnimočný. Dôvodom je, že z územia USA nevzlietol  od roku 2011 žiaden raketoplán s ľudskou posádkou. Očakávania sú preto vcelku vysoké.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky