Zaujímavosti

NASA pošle na Mars nový rover, ktorý bude hľadať vo vytipovanej oblasti kráteru „Jezero“ príznaky starovekého života

Vedci NASA vybrali ďalšie potencionálne miesta na červenej planéte Mars kde sa odhodlali hľadať známky po starovekom živote.

Jedná sa o miesta v blízkosti starej riečnej delty, konkrétne kráter „Jezero“, ktoré by podľa dohadov vedcov mohlo byť pred miliardami rokov obývateľné.

NASA pri príležitosti skúmania nového miesta pošle na Mars novú generáciu roveru, ktorá nahradí rover z roku 2012, známy ako Curiosity. Rover Curiosity skúmal na Marse oblasť známu ako kráter Gale. Za posledných 6 rokov skúmania tejto časti červenej planéty sa podarilo objaviť prítomný organický materiál obsahujúci uhlík a vodík a detegovať metán – plyn, ktorý je vo väčšine prípadoch produkovaný živými organizmy na našej planéte Zem. Na druhej strane treba dodať, že doteraz objavené prvky mohli byť vytvorené aj nebiologickými procesmi. Inými slovami povedané, s tvrdeniami, že na planéte Mars existuje, resp. existoval život treba byť ešte opatrný.

Zdroj: TheVerge.com (RENDER ROVERU)

Nosnou témou skúmania nového miesta na Marse, ktoré započne v roku 2020 bude zistiť či na povrchu Marsu bol, resp. je možný biologický život.

Zdroj: TheVerge.com, úvodný obrázok: Pixabay.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tip pre vás  Facebook konečne oficiálne odhalil svoju "vlastnú" kryptomenu Libra, ktorá bude súčasťou digitálnej peňaženky Calibra
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close