SpravodajstvoTECH

NASA a SoftBank už čoskoro začnú s testovaním solárneho drona, ktorý by mal šíriť 5G konektivitu

Japonská technologická spoločnosť SoftBank, ktorá je partnerom americkej NASA a spoločnost AeroVironment začne s aktívnym testovaním masívneho 5G drona poháňaného solárnou energiou už čoskoro. Dron by mal byť schopný šíriť 5G konektivitu.

SoftBank Hawk 30 – dron, ktorý môže priniesť 5G konektivitu do každého kúta sveta

Už koncom budúceho týždňa by spoločnosť SoftBank mohla začať s aktívnym testovaním lietadla Hawk 30. Test by mal trvať približne po dobu 90 dní. Ak by táto aktivita dopadla úspešne tak by mohla priniesť podporu 5G technológie do každého kúta sveta.

Hawk 30 je bezpilotné lietadlo, ktoré je vybavené 10-elektromotormi, ktoré môže letieť vo výške viac ako 20 kilometrov. Toto bezpilotné lietadlo však nebude prvým svojho druhu. Spoločnosť AeroVironment Helios vytvorila lietadlo, ktoré na šírku krídiel bolo širšie ako 747, ale váhovo vážilo menej ako 1 koleso z 18 pristávacích kolies spomínaného lietadla. Počas letu sa toto lietadlo však bohužiaľ doslova roztrhalo na kúsky vo výške približne 28 kilometrov a jeho kúsky padli do Tichého oceána.

Zdroj: Futurism.com

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Ďalší smartfón z kuchyne Xiaomi prešiel certifikáciou. Na ceste by mohol byť nový model Xiaomi Mi 9T
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close