APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nariadenia Automatu – jednoduchá aplikácia, vďaka ktorej nebudete mať chaos vo vládnom Covid automate

Podobne ako veľká časť fungujúcich aplikácií zo Slovenska, ani za touto šikovnou appkou nestojí vláda, ale nezávislí slovenskí vývojári.

Stále pretrvávajúca a zložitá epidemiologická situácia na Slovensku už robí vrásky na čele väčšina z nás. Neustále trvajúce reštrikcie si určite nepochvaľuje nikto, no jedine ich dodržiavanie nám môže zabezpečiť aspoň ako také vyhliadky na lepšiu budúcnosť. Nebolo by to však Slovensko, keby aj vo vládnych epidemiologických nariadeniach nevládol chaos, na čom sa zhodneme zrejme všetci.

Zlý prehľad v nariadeniach „vyhecoval“ slovenských vývojárov

Nedávno rozbehnutý Covid automat, ktorý bol vládou schválený už v minulom roku, síce nastoľuje pravidlá pomerne jasne a striktne, no rozdelenie nariadení podľa okresov a sledovanie aktuálnej situácie a všetkých reštrikcií jednoducho nezvládajú ani zbehlejší, či technicky zdatnejší, ktorí majú čas voľne sa hrabať v údajoch NCZI, sledovať mapky, či nebodaj niekoľkostranové vyhlášky či nariadenia vlády.

Šikovná a prehľadná appka „Nariadenia Automatu“

Práve zlý prehľad vo všetkých platných nariadeniach „donútil“ vývojára Andreja Lončíka a jeho spolupracovníkov ku tomu, aby sa pokúsili vytvoriť prehľadnú aplikáciu, ktorá bude pracovať s dostupnými dátami, na základe ktorých ponúkne stručný prehľad o aktuálne platných nariadeniach vo vybranom okrese.

Dozviete sa v akom stupni automatu sa nachádza Váš okres a všetky povinnosti a nariadenia spojené s aktuálnou situáciou. V našej aplikácií nájdu potrebné informácie prevádzkovatelia obchodov, študenti, pracovníci v gastre ale aj ktokoľvek iný.

Automat rozdeľuje nariadenia do 24 kategórií (tieto kategórie sme v aplikácií pre lepšiu prehľadnosť mierne upravili – oddelili sme materské a základné školy od stredných a od vysokých) a na 7 stupňov závažnosti pandemickej situácie, “ píše sa v popise aplikácie „Nariadenia Automatu“.

Z vlastnej skúsenosti môžme povedať, že aplikácia je naozaj prehľadná, rýchla a v rámci možnosti stručná, keďže samotný rozsah nariadení vychádza z podstaty oficiálneho Covid automatu. Priamo v aplikácií sú denne aktualizované dostupné dáta o počte nakazených, hospitalizovaných, zosnulých a podobne, takže k dispozícii je viac menej úplne všetko podstatné ku tomu, aby mal človek prehľad o aktuálnej situácii na celom Slovensku, ako aj o situácii vo vlastnom okrese.

Nariadenia Automatu
Nariadenia Automatu
Developer: Andrej Lončík
Price: Free

Aplikácia od svojho štartu zaznamenala veľký úspech, čo neočakávali ani samotní vývojári aplikácie. Momentálne by už mala byť odstránená väčšina múch, takže na žiadne očividné problémy by ste naraziť nemali. Aplikácia je voľne dostupná v obchode Google Play a od jej spustenia ju pozitívne ohodnotilo viac ako 680 používateľov. Ako uviedli samotní vývojári, na verzii aplikácie pre platformu iOS sa už aktívne pracuje a dočkať by sme sa jej mali v dohľadnej dobe.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close