fbpx
HuaweiSpravodajstvo

Napätie medzi USA a Huawei opäť stúpa. Americký senátor žiada zásadné kroky proti krajinám, v ktorých Huawei stavia 5G

Senátor Tom Cotton požaduje zákaz zdieľania spravodajských informácií s krajinami, ktoré obchodujú s čínskym gigantom

Obchodná vojna medzi Čínou a USA už trvá pomerne dlhú dobu, no napätie sa medzi oboma stranami čiastočne zmenšilo. To sa však nedá uplatniť aj na spoločnosť Huawei, ktorá stále dopláca na tvrdú politiku zo strany amerických zákonodarcov. Najnovší návrh zákona od amerického senátora Toma Cottona by však mohol celú situáciu ešte zhoršiť, informovala zahraničná spravodajská agentúra Reuters.

Ďalší útok na Huawei

Nový návrh zákona by mal zabrániť Spojeným štátom americkým zdieľať spravodajské informácie s krajinami, ktoré umožňujú na ich území prevádzkovať sieťové 5G technológie od telekomunikačného giganta Huawei Technologies. Americký senátor Tom Cotton už dlho útočí na spoločnosť Huawei, pričom sa nejedná o prvý návrh zákona, ktorý by mal znemožňovať spoluprácu s ňou, či so spojencami, ktorí so spoločnosťou spolupracujú.

Pomerne nešťastné načasovanie

Návrh zákona od spomínaného senátora prichádza v pomerne nešťastnom období, keďže sa už pomaly ale isto blíži dátum, kedy sa musí Spojené kráľovstvo definitívne rozhodnúť, či spoločnosti Huawei umožní, alebo neumožní budovanie 5G infraštruktúry v krajine. Ak by sa Spojené kráľovstvo rozhodlo pre spoluprácu, vzťahy s USA by sa mohli mierne narušiť. Na definitívne rozhodnutie Spojeného kráľovstva, ako aj na prípadné schválenie návrhu zákona si musíme ale počkať ešte minimálne niekoľko dní.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close