SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Namiesto študentov roboty. Pozrite sa, ako vyzerala promócia študentov na japonskej univerzite

V dôsledku pandémie COVID-19 študenti promovali pomocou robotov „Newme“

Japonsko je krajina, ktorá bezpochyby v oblasti robotiky je poriadny kus vpredu pred zvyškom sveta. Nie tak dávno sme mohli napríklad čítať o  umelej koži schopnej cítiť dotyk, alebo o vývoji lietajúcich áut. Tentokrát opäť raz Japonsko zapĺňa plátky médií.

Študenti Obchodnej univerzity v Tokiu (BBT/BUSINESS BREAKTHROUGH UNIVERSITY) vzbudili pozornosť širokej verejnosti. Dôvodom je netradičné odovzdávanie titulov, ktorým reagovali na aktuálnu pandémiu okolo COVID-19. Na tému upozorňuje portál Guardian News pomocou svojho Youtube kanálu. „Tradičná ceremónia“, ktorá býva zavŕšením niekoľkoročného procesu vzdelávania je zadosťučiním tvrdej práce, kedy si študenti preberú dekrét o nadobudnutom titule, najčastejšie z rúk rektora univerzity. Tentokrát si svoj titul prebrali tiež, ale netradičným spôsobom.

Robot „Newme“

Tentokrát si na tokijskej univerzite študenti preberali svoj titul skutočne netradičným spôsobom, pomocou robotov „Newme“. Ako môžete nižšie vidieť, tak na „hlavy“ robotov boli pripevnené tablety, prostredníctvom ktorých bol streamovaný obsah s ceremónie vrátane tváre študentov, ktorí okrem iného diaľkovo ovládali robotov, aby samotný obrat bol viac fyzickejším.

„Univerzita v Japonsku usporiadala promóciu pre študentov, ktorí používajú avatarské roboty na diaľku ovládané študentmi z ich domovov. Avatrské roboty s názvom „Newme“ od vývojára ANA Holdings boli oblečené do promočnej čiapky a oblekov na slávnostný ceremoniál, pričom tablety s tvárami boli premietané na úrovni hlavy absolventov. Univerzita Business Breakthrough (BBT) v Tokiu uviedla, že dúfa, že tento prístup bude možné použiť ako model pre iné školy, ktoré sa chcú vyhnúť  veľkým zhromaždeniam v dôsledku pandémie…“ píše sa v popise videa.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close