NovinkyZaujímavosti

Nakupovanie v zahraničí bude o niečo jednoduchšie. Paypal služba dostala preklad do slovenčiny a češtiny

Populárna služba Paypal, ktorá slúži primárne na posielanie a prijímanie platieb sa konečne učí slovenský jazyk. K dnešnému dňu ste mohli zaregistrovať, že ponuka stránky je k dispozícii aj v našej rodnej reči. Informovala o tom samotná spoločnosť prostredníctvom e-mailovej notifikácie.

Zdroj: vlastný

Pohodlnejšie nakupovanie je na dosah

Rozšírenie lokalizácie služby Paypal aj o ďalšie regióny znamená pre koncových používateľov výrazne pohodlnejšie nakupovanie. Plnohodnotného prekladu služieb do rodného jazyka sa dočkalo viacero krajín strednej Európy. Aktuálne v našom regióne lokalizovanú službu máme my (Slovensko), Česko, Poľsko, Maďarsko, Ukrajina a samozrejme aj Rakúsko.

Čo sa týka mobilnej aplikácie tak tá aktuálna nie je ešte lokalizovaná do všetkých jazykov. Čoskoro by sa to však malo zmeniť. Mimochodom, vedeli ste, že autorom tejto populárnej služby je Elon Musk?

Zdroj: vlastný, Paypal.com, úvodný obrázok: Pixabay.com

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close