TECHNOLÓGIE

Nakoduj.to – super pomôcka pre IT

Klikli ste si už na web Nakoduj.to? Ak nie, skúste to. Obzvlášť v prípade, že pracujete v IT, alebo dopytujete služby z tejto oblasti. Tento katalóg vám dá odpovede na mnohé otázky a pomôže pri hľadaní klientov či dokonca práce.

V čom je Nakoduj.to prospešné

Cieľom web-katalógu Nakoduj.to je prepojiť mnohotvárnu IT komunitu do jedného celku. IT služby majú veľký potenciál a je takmer isté, že tak, ako sú žiadané dnes, budú žiadané aj (obrazne povedané) zajtra. Lenže nie každý má prístup k ozaj spoľahlivým programátorom, grafikom či SEO špecialistom a hľadať ich na webe môže byť veľmi zdĺhavé a v konečnom dôsledku aj kontraproduktívne.

Začíname

Po kliknutí na homepage Nakoduj.to sa vám zobrazí prehľadná, užívateľsky prívetivá stránka. Nájdete tu zoznam spoločností, freelancerov aj projektov – a to nie len tých aktuálnych, ale aj dlhodobých. Spomínané zoznamy môžete svojim profilom rozšíriť aj vy; registrácia je veľmi jednoduchá a rýchla, no nezabudnite na vyplnenie svojho profilu. Spomeňte najmä svoje silné stránky, odbornosť a nezabudnite uviesť kontaktné údaje.

Priestor aj pre zadávateľov projektov

Ak patríte k zadávateľom projektov, postup je veľmi podobný. Rozdiel spočíva akurát v tom, že si netvoríte profil, ale zadávate parametre k projektu, ktorý si potrebujete nechať spracovať. Úlohu je treba zaradiť do jednej z ponúkaných kategórií, na základe čoho k nej potom budú mať prístup freelanceri a firmy, ktoré s riešením podobných problémov majú skúsenosti.

Spôsob platby je maximálne bezpečný

Po vybratí vykonávateľa a vzájomnej dohode na podmienkach sa (zo strany vykonávateľa) pristupuje k realizácii zadanej úlohy. Ešte pred tým však musí zadávateľ pomocou kreditného systému Nakoduj.to uhradiť zálohu v dohodnutej výške. To znamená, že transakcia za projekt prebieha cez Nakoduj.to. Tento systém sa nazýva garantovaný projekt a predstavuje hlavný benefit systému. Je to odmena vykonávateľovi, no získa ju až vtedy, keď finálnu verziu projektu kladne zhodnotí jeho zadávateľ. Prípady, kedy vykonávateľ zoberie peniaze za službu a ani ju nedokončí, vďaka tomuto systému nehrozia.

Zdroj: TS, úvodný obrázok: Pexels.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close