SpravodajstvoXiaomi

Najzávažnejší problém Xiaomi smartfónov je vyriešený: Trpeli ste ním aj vy?

Xiaomi prináša aktualizáciu, ktorá konečne opraví problém spôsobený spoločnosťou Qualcomm. Svoje smartfóny schladí až o 5°C.

Pár mesiacov dozadu sme vás informovali o problémoch s prehrievaním vlajkového modelu Mi 11. Fanúšikovia spoločnosti ostali riadne rozhnevaní, keďže ide o prémiový smartfón, na vine však nebolo Xiaomi. Problém sa prejavil na strane Qualcommu, keď čipset Snapdragon 888 pri náročných prácach zvyšoval teplotu zariadenia viac, ako bolo potrebné. Najzávažnejším dôsledkom bola „odpálená“ základná doska, no čínsky gigant si s problémom poradil i sám. Ako nás informuje portál Xiaomiadictos.com, spoločnosť dokáže systémovo znížiť teplotu zariadenia až o 5°C.

Zatiaľ len v beta verzii

Napriek tomu, že ide o veľmi závažný problém v smartfónoch, Xiaomi zatiaľ nápravu testuje len v beta verzii. Tá samozrejme výjde najprv v Číne a jej príchod do Európy môže trvať ešte nejakú dobu. Tak či onak ide o dobré správy pre majiteľov smartfónov s rovnakým problémom, keďže schladenie smartfónov o 5°C nie je zrovna málo.

Dotknuté zariadenia môžu byť všetky modely s vlajkovým čipsetom Snapdragon 888, ktorý spôsobuje problémy. Nie všetky smartfóny však nutne musia trpieť prehrievaním, no pri vlajkových modeloch by sa toto diať nemalo. Zaujímavý však je i fakt, že náprava prichádza od Xiaomi, nie od výrobcu Qualcomm.

Ktoré smartfóny od Xiaomi v súčasnosti využívajú Snapdragon 888?

Modelov, ktoré využívajú v súčasnosti najvýkonnejší čipset spoločnosti Qualcomm je hneď niekoľko. Spoločnosť Xiaomi siahla po tomto čipe, ktorý spôsobuje prehrievanie v prípade viacerých smartfónov, preto ak máte tieto modely a trápi vás prehrievanie, oprava je už na ceste.

Aktualizáciu pre tieto smartfóny očakávame v priebehu nasledujúcich týždňov a dúfame, že prehrievanie spôsobilo čo najmenšie škody a nikomu z vás nepoškodilo smartfón závažnejšie. Nezabudnime však podotknúť, že Xiaomi už pracuje na smartfónoch s čipsetom Snapdragon 888+, ktoré by rovnaké problémy nemali trápiť.

Vlastníte niektorý smartfón s čipsetom Snapdragon 888? A objavili sa problémy i u vás? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close