SpravodajstvoVeda a výskumVesmír

Najväčšie vesmírne konšpirácie, ktorým ľudia veria aj dnes

Čo sa týka vesmíru okolo nás, niekedy sa objavujú naozaj zarážajúce teórie.

Konšpirácie sú všade okolo nás. Od očkovacích vakcín, až po cestu na Mesiac, ktorá v skutočnosti vôbec nebola a všetko sa natočilo v štúdiu Stanleyho Kubricka. Existujú však oveľa bláznivejšie vesmírne konšpirácie, ktoré popisuje portál Space.

NASA nie je skutočná

So sfalšovaným pristátím na Mesiaci sa úzko spája aj táto vesmírna konšpirácia. Niektorí ľudia veria, že Americká vesmírna agentúra, NASA, v skutočnosti nie je vesmírnou organizáciou. Jedinou úlohou tejto organizácie je vytvárať vesmírne hoaxy.

Fotky Pluta, Marsu, alebo aj našej planéty sú podvrhmi. Podľa teórií konšpirátorov ide o počítačom vytvorené snímky. Pravdou ale je, že NASA vznikla v roku 1958, krátko po štarte vesmírnych pretekov medzi USA a Sovietskym zväzom. Jej úlohou bolo skúmať problematiku letov v zemskej atmosfére a za jej hranicami.

Do dnes NASA vypustila do vesmíru stovky satelitov a jednu vesmírnu stanicu, na ktorej pracovalo viacero svetových krajín.

V Oblasti 51 študujú mimozemšťanov

Za túto konšpiráciu môže aj kultový film Deň nezávislosti. Práve v tomto filme slúžila prísne tajná, americká základňa, Oblasť 51, na výskum mimozemskej technológie. Základňa sa nachádza približne 130 km od mesta Las Vegas a ľudia, ktorí žijú v okolí, údajne videli na oblohe zvláštne svetlá.

Nikto nevie, čo sa skúma v Oblasti 51, no americká vláda priznáva existenciu tejto základne. Kedysi slúžila na testovanie špionážnych lietadiel Lockheed U-2 a A-12 OXCART, no dnes jej účel známy nie je. Zaujímavosťou je, že na oblohe sa naozaj objavujú objekty UFO. V tomto smere však ide o definíciu v pravom zmysle slova. Objekty, ktoré lietajú po oblohe v blízkosti Oblasti 51 sú neidentifikované lietajúce objekty. Svoje označenie ale dostali preto, lebo ide o prísne tajný projekt a nie preto, že ich pilotujú mimozemšťania.

Mesiac Iapetus je mimozemská „Hviezda smrti“

vesmírne konšpirácie
Zdroj: NASA

Kto by nepoznal film Hviezdne vojny a najničivejšiu zbraň Impéria, obávanú Hviezdu smrti? Ukázalo sa, že jeden z mesiacov Saturnu, Iapetus, sa na ňu tak trochu podobá, čo viedlo ku vzniku tejto bláznivej konšpirácie. V roku 2016 sa objavil na portáli Daily Mail článok, ktorý tvrdil, že Iapetus je umelo vytvorený objekt, za ktorým stoja mimozemšťania. Článok sa odvolával práve na podobnosť s Hviezdou smrti.

Šesťuholník na Saturne je mimozemskou technológiou

Vesmírne konšpirácie
Zdroj: NASA

Ostaňme ešte chvíľu pri prstencovej planéte. Šesťuholníkový útvar bol objavený v roku 1980, keď okolo planéty preletela sonda Voyager. Objekt vyvolal veľkú dávku rozruchu, pretože ide o naozaj netradičný tvar. Krátko po zverejnení fotografií sa objavili teórie, že ide o mimozemskú technológiu, alebo portál do pekla. Vysvetlenie je však oveľa nudnejšie, je to naozaj zvláštne vyzerajúci hurikán.

Mars je veľký ako Mesiac

Táto teória vznikla v roku 2003. Ľudia tvrdili, že Mars je najbližšie pri Zemi za posledných 60-tisíc rokov a že sa na oblohe objaví, veľký ako náš Mesiac. Pravdou je, že Mars sa naozaj nachádza bližšie pri Zemi, no nikdy nebude na oblohe tak veľký, ako Mesiac.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close