Spravodajstvo

Najväčšie mediálne platformy vrátane Facebooku, sa spájajú, aby zabránili šíreniu nepravdivých informácií o COVID-19

Najväčšie sociálne siete, na čele s Facebookom, a technologickí giganti sa spájajú, aby zabránili šíreniu dezinformácií okolo COVID-19.

Informovanosť je bezpochyby dôležitou, a to obzvlášť v prípade vypuklých situácií. Jednou z nich je aj aktuálne prebiehajúca kríza okolo nového koronavírusu COVID-19, s ktorým aktuálne bojuje veľká časť Zeme. Spolu však s „horúcou“ témou, situáciu využíva čoraz viac špekulantov a ľudí, ktorých cieľom je šírenie strachu a nepravdivých informácií, ktoré sa paradoxne šíria v mnohých prípadoch rýchlejšie, ako pravdivý obsah.

V priebehu včerajšieho dňa technologický svet obehla informácia, že najväčšie sociálne siete na svete, na čele s Facebookom, a niekoľko ďalších väčších technologických spoločností, sa zaviazali k boju proti šíreniu dezinformácií prostredníctvom ich platforiem. Konkrétne ide o služby a spoločnosti – Facebook, LinkedIn, Microsoft, Reddit, Twitter, YouTube a Google. Na tému upozorňuje portál zdnet.com.

Niektoré spoločnosti začali aktívne bojovať proti dezinformáciám už pred týmto vyhlásením. Dobrým príkladom je spoločnosť Google, ktorá napríklad zakázala aplikácie pre Android, ktoré sa týkajú COVID-19. Facebook zas odstraňuje zavádzajúce reklamy a Twitter blokuje obsah zdieľaný z účtov, ktoré majú „poškvrnené“ meno častým zavádzaním.

Stanovisko v originálnom znení všetkých vyššie spomínaných spoločností si môžete prečítať nižšie:

 

Píše sa v ňom:

„…Pomáhame miliónom ľudí zostať v kontakte a zároveň spoločne bojovať proti podvodom a dezinformáciám o víruse, zvyšovať autoritatívny obsah na našich platformách a zdieľať dôležité aktualizácie v koordinácii s vládnymi zdravotníckymi agentúrami na celom svete,“ uviedli spoločnosti…

Preto Vám odporúčame, aby ste sa držali dôveryhodných spravodajských zdrojov, aby ste sa vyhli zavádzaniu nesprávnych informácií, ktoré sú nie len pre Vás nebezpečnými, ale aj pre Vaše okolie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky