AppleWindows 10

Najrozšírenejším Windowsom je Windows 7. Čoskoro bude však predbehnutý

Aký operačný systém máte vo svojom počítači? Pravdepodobne to bude Windows 7, ten má totiž vo svojom počítači väčšina z nás. Čoskoro by však Windows 7 nemal byť najrozšírenejším operačným systémom. Pravdepodobne ho čoskoro vystrieda Windows 10.

Netmarketshare zdieľa najnovšie štatistiky týkajúce sa rozšírenosti jednotlivých operačných systémom za mesiac november. Podľa nich popularita Windowsu 7 mierne poklesla, z 39,35% na 38,89%. Na druhej strane trend rozpínavosti Windowsu 10 aj naďalej pokračuje. Podľa najnovších čísiel ho nájdeme už na 38,14% počítačoch. Podrobné štatistiky si môžete pozrieť v prehľadnom grafe nižšie.

Zdroj: netmarketshare.com

Najrozšírenejšou platformou je Windows

Nižšie vám prinášame graf, ktorý hovorí o rozšírenosti jednotlivých platforiem. Podľa očakávania najrozšírenejším je ekosystém Windows, ktorý pokrýva 87,03%. Pre nikoho nebude určite prekvapením, že druhým ja rozšírenejším operačným systémom je Mac OS s trhovým podielom 9,71%. Podrobné štatistiky si môžete pozrieť nižšie.

Zdroj: netmarketshare.com

 

Zdroj: netmarketshare.com, úvodný obrázok: vlastný

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close