Pracovné ponuky
ANDROIDSpravodajstvoWindows

Android tesne predbieha operačný systém Microsoftu. Končí sa jedna veľká éra?

Hoci najrozšírenejším operačným systémom bol dlhé roky Windows od Microsoftu, tak toto prvenstvo teraz preberá operačný systém Android, ktorý kraľuje mobilnému trhu.

S najnovšími dátami totiž prišiel Statcounter portál, ktorý monitoruje online používateľov na internete. Už minulý mesiac sme vám priniesli informácie, že Android je v tesnom závese za Windowsom, no čo čert nechcel tak sa teraz aj stalo, Android opäť rástol a tak sa prehupol cez trhový podiel Microsoftu, ktorý aktuálne činí 37,91%. Ako môžete vidieť nižšie na grafe tak Android tesne vedie, o necelé dve stotiny pred Windowsom. Graf zároveň znázorňuje vývoj od roku 2012, kedy Microsoft nemal v podstate žiadnu konkurenciu a na druhej strane zaznamenáva nárast popularity Androidu.

Zdroj: gs.statcounter.com

CEO spoločnosti na margo úspechu Androidu povedal: „Toto je míľnik v technologickej histórii a koniec jednej éry.“ Ďalej dodal, že Google sa podarilo poraziť technologického giganta, ktorý dominoval svetu technológií od 80 rokov minulého tisícročia.

Na druhej strane treba dodať, že tieto dáta znázorňujú počet pripojených používateľov k internetu, kde je logické, že lacné zariadenie, ktoré sú v rozvojových krajinách v podstate jedinou možnosťou ako sa spojiť so svetom prispievajú do konečných štatistík výrazným dielcom. Nič to však nemení na dominancii Microsoftu na poli desktop zariadení, kde v princípe dnes nemá relevantnú konkurenciu.

Zdroj: statcounter.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close