TECHZariadenia

Najočakávanejší smartfón od Nokie nakoniec nie je „nič extra“. Pozrite sa na detailné špecifikácie Nokie 6.1 Plus

Spoločnosť HMD Global počas včerajšieho dňa predstavila „najočakávanejší“ smartfón tohto roka. Svetu boli predstavené hneď dva smartfóny, no hlavným bodom programu bola Nokia 6.1 Plus. Nová Nokia 6.1 Plus určite nie je doslova „najočakávanejším smartfónom“, no svojimi špecifikáciami určite nesklame ani náročnejších používateľov. Za vlajkovú loď ho ale určite považovať nemôžme.

Zdroj: techradar.com

Po technickej stránke nesklame, no ani neohúri

Nová Nokia 6.1 Plus prichádza s klasickým dizajnom tohto roku, čiže nie moc vkusným výrezom v displeji. Úplnou novinkou je ale 5,8-palcový displej s pomerom strán 19:9. Veľkou novinkou je aj procesor Snapdragon 636 od Qualcommu, ktorý sme doteraz nevideli na žiadnom smartfóne pod značkou Nokia. Celkom výkonnému procesoru sekundujú 4 GB operačnej pamäte RAM a 64 GB interného úložiska. Medzi výhody tohto smartfónu môžeme považovať aj batériu s kapacitou až 3060 mAh, operačný systém Android 8.1 Oreo a nabíjací konektor typu USB-C.

Kvalitný fotoaparát nesmie na Nokii chýbať

I keď Nokia 6.1 Plus nie je lámačom rekordov čo sa výkonnostnej stránky týka, súčasťou každého Nokia smartfónu je vždy kvalitný fotoaparát. Nokia 6.1 Plus je vybavená duálnym fotoaparátom na zadnej strane, ktorý sa skladá zo 16 MP primárneho snímača a sekundárneho 5 MP snímača. Na prednej strane smartfónu sa nachádza kvalitný 16 MP fotoaparát s clonou f / 2.0, ktorý taktiež ponúka aj technológiu odomknutia smartfónu pomocou tváre.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube – Nokia Mobile)

Tagy
Close
Close