SpravodajstvoWindows

Najnovšia aktualizácia Windowsu 10 opäť spôsobuje mnoho problémov na najrôznejších zariadeniach

Nová kumulatívna aktualizácia, ktorá bola vypustená do sveta iba pred pár dňami, opäť patrí medzi tie menej vydarené.

Operačný systém Windows 10 opäť trápia problémové kumulatívne aktualizácie. Na najnovšie problémy po aktualizovaní rôznych zariadení upozorňuje zahraničný portál Techradar.com, ktorý sa odvoláva aj na zahraničné používateľské fóra. Kritika na najnovšie kumulatívne aktualizácie je vyzerá byť naozaj oprávnená, keďže hlásení o problémoch s touto aktualizáciou je stále viac a viac.

Ďalšia nevydarená aktualizácia

Nové aktualizácie boli spoločnosťou Microsoft vypustené do éteru ešte začiatkom tohto týždňa. Sprístupnených bolo hneď niekoľko aktualizácií, no za problémovú sa javí práve kumulatívna aktualizácia s označením Windows 10 KB5001330 pre systémovú verziu 20H2 / 2004. Táto kumulatívna aktualizácia sa však behom pár dní dostala na veľké množstvo zariadení. Aktualizácia totižto zaplátala viaceré nedostatky a iné problémy, týkajúce sa aj dlhodobých problémov s pripojenými tlačiarňami.

Problémy so samotným aktualizovaním

I keď chýb a problémov s aktualizovaním je hlásených hneď niekoľko, najväčší problém zrejme robí samotná inštalácia najnovšej aktualizácie. Aktualizácia je známa aj pod označením bezpečnostná aktualizácia z apríla 2021 a na pomerne veľkom počte zariadení práve táto aktualizácia môže spôsobovať spadnutie celého aktualizačného procesu s týmito chybovými hláškami.

  • 0x800f081f
  • 0x800f0984
  • 0x800f0922

Zahraničný portál WindowsLatest však poukazuje aj na ďalšie problémy, ktoré sa vyskytli po samotnej inštalácii poslednej aktualizácie. Viacero používateľov poukázalo na problémy s prihlásením sa do svojho zariadenia po nainštalovaní aktualizácie. Spomína sa už v minulosti vyskytujúci sa problém s vytvorením hosťovského používateľského profilu, či dokonca úplne zablokovanie prihlásenia so zobrazením chybovej hlášky „User Profile Service failed the sign in“.

Problémy aj s poklesom výkonu, či klasický BSOD

Zoznam problémov po nainštalovaní najnovšej kumulatívnej aktualizácie je zväčša pomerne krátky. V tomto prípade sa však vyskytujú aj problémy s poklesom výkonu. Na tento problém upozornilo viacero používateľov aj na známom internetovom fóre Reddit. Jeden z používateľov dokonca uviedol, že pokles výkonu dokonca znemožnil renderovanie grafiky vo vybraných hrách.

Na ďalší problém upozornili aj používatelia na sociálnej sieti Twitter. Konkrétne na známu modrú obrazovku smrti upozornil používateľ @Cmoney_319 na sociálnej sieti Twitter. Vo svojom príspevku upozornil na to, že tieto zariadenia po spomínanej aktualizácii nie je možné ani len nabootovať.

Ako postupovať po vyskytnutí sa niektorých problémov?

Samozrejme, aktualizácia na drvivej väčšine zariadení nemusí spôsobovať žiadne problémy, práve naopak, môže odstrániť doposiaľ známe nedostatky a problémy so systémom a systémovými aplikáciami. Ak ste však narazili na jeden zo spomínaných problémov a viete naštartovať svoje zariadenie, určite môžeme odporúčať návrat ku predošlej systémovej verzii. Túto možnosť nájdete priamo v Nastaveniach – Aktualizácia a zabezpečenie – Windows Update – Zobraziť históriu aktualizácií – Odinštalovať aktualizácie a následne stačí zvoliť požadovanú aktualizáciu, ktorú chcete zo zariadenia odstrániť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close