NávodyWindows 10

Najnovšia aktualizácia pre Windows 10 KB4103721 na niektorých PC spôsobuje čiernu obrazovku

Microsoft vo včerajších ranných hodinách vypustil do sveta novú aktualizáciu pre zariadenia s operačným systémom Windows 10. Konkrétne sa jedná o kumulatívnu aktualizáciu zostavenia 1803 pod kódovým označením KB4103721.

Okrem viacerých drobných vylepšení sústredených primárne na bezpečnosť operačného systému proti externým útokom aktualizácia priniesla pre viacerých používateľov aj nemilé prekvapenie a to v podobe čiernej obrazovky, pri ktorej PC zamrzne. Hoci problém sa netýka všetkých, ale aj napriek tomu vám nižšie prinášame tip ako tento problém odstrániť.

Windows 10 Build 1803 (KB4103721) bug v podobe čiernej obrazovky

Nuž, máme pre vás dobrú aj zlú správu. Tou zlou je, že túto aktualizáciu ak ste sa s ňou stretli nerozbeháte. To dobrou zas je, že je možné urobiť obnovenie predošlého zostavenia Windowsu.

  • Reštartujte váš počítač a hneď po reštarte držte tlačidlo F11, prostredníctvom ktorého by ste sa mali dostať do pokročilých nastavení spúšťania. Ak sa vám nepodarí vyvolať túto ponuku prostredníctvom F11 skratky tak po niekoľkých neúspešných spusteniach PC by sa mala ponuka vyvolať automaticky sama.
    Zdroj: vlastný

     

  • V nastaveniach kliknite na „Go back to the previous build“  a postupujte podľa pokynov.
  • Hotovo.

Zdroj: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close