Windows

Najnovšia aktualizácia pre mobilné smartfóny s Windowsom prináša niekoľko drobných vylepšení

V priebehu dnešného dňa majitelia smartfónov s operačným systémom Windows Mobile mohli zaznamenať dostupnú novú aktualizáciu, ktorá prináša aj niekoľko drobných vylepšení.

Reč je konkrétne o aktualizácii, ktorá nesie označenie 15254.1489, resp. KB4316692. V prípade ak sa vám smartfón neaktualizoval  automaticky tak update môžete vyvolať aj manuálne pomocou Nastavení telefónu (Settings -> Update & Security -> Windows Update).

Nové funkcie nečakajte

Najnovší update podľa changelogu priniesol viacero drobných vylepšení avšak nie nové funkcie.  Vylepšenia sa týkajú hlavne bezpečnostných záplat, napr. v v internetovom prehliadači Microsoft Edge, v skriptovacom engine v prehliadači Microsoft Edge, vo Windows Kernel, Device Guard  a podobne. Kompletný a diskusiu týkajúcu sa vylepšení môžete nájsť na zdrojovom odkaze.

Čo sa týka budúcich aktualizáciu tak z veľkej pravdepodobnosti Microsoft už nové funkcionality nebude prinášať a skôr bude len dolaďovať aktuálny operačný systém. Je to spojené s tým, že Windows Mobile prežíva momentálne krízu medzi dostupnými smartfónmi na trhu, ktorá sa pretavila až do podoby, že Microsoft dávnejšie oznámil koniec životného cyklu mobilných desiatok, ktorý nastane v priebehu budúceho roka.

Zdroj: windowsphoneinfo.com, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close