APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Najnovší projekt od Microsoft Garage dokáže konvertovať náčrty aplikácií priamo do kódu pre Visual Studio

Vývojárske štúdie Microsoft Garage, ktoré ma na svedomí už niekoľko úspešných projektov, prišlo s ďalším v praxi využiteľným projektom, ktorý zásadne zrýchli a zjednoduší vývoj aplikácií.

Ink to Code „programuje“ za Vás

Kašlite na nákresy na tabuliach; nakreslite Váš „drôtený model“ používateľského rozhrania aplikácie priamo v aplikácií Ink to Code. Ink to Code je UWP aplikácia, ktorá umožňuje vývojárom kresliť a vytvárať nákresy aplikácií. Nákresy sa dajú následne exportovať priamo do aplikácie Visual Studio, čo urýchľuje proces vytvárania prototypov UWP aplikácií, alebo aplikácií pre Android.

Vytváranie nákresov aplikácií behom pár sekúnd

Táto aplikácia neponúka iba úspory času, ale podporuje kľúčové procesy spolupráce a vytváranie prototypov pre dizajnérov a vývojárov. Tí nemusia tráviť ďalšie zbytočné hodiny nad vytváraním kódu v aplikácií Visual Studio, ale môžu rýchlo a jednoducho vytvárať nákresy, ktoré sa následne samé pretvoria na kompatibilný kód. Aplikácia podporuje základné vizuálne prvky aplikácie vrátane štítkov, textových polí, textových odsekov, obrázkov a tlačidiel.

Nová aplikácia s názvom Ink to Code by mala byť už v tomto momente voľne stiahnuteľná z obchodu Microsoft Store, no po jej vydaní nastali menšie problémy. Dočasne Vám teda prikladáme aspoň link na podrobný popis funkcií tejto aplikácie, kde nájdete aj tlačidlo na stiahnutie aplikácie. To žiaľ zatiaľ nefunguje a vývojári na odstránení problému intenzívne pracujú. Akonáhle bude problém odstránený, článok aktualizujeme a pridáme doň tlačidlo na priame stiahnutie aplikácie z obchodu Microsoft Store.

Zdroj: Microsoft

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close