SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Najnovší patent Xiaomi odhaľuje smartfón s dvojicou naklápacích fotoaparátov

Nová technológia by umožnila vytváranie omnoho kvalitnejších širokouhlých fotografií bez akéhokoľvek skreslenia

Spoločnosť Xiaomi pracuje na zaujímavom riešení zadného fotoaparátu v smartfónoch, ktoré by mohlo zase raz čiastočne pozmeniť celý „segment“. Nová technológia, ktorú si populárny čínsky výrobca nechal patentovať ešte v októbri minulého roka, by umožnila nie len čiastočnú redukciu počtu fotoaparátov v moderných smartfónoch, ale zároveň by zvýšila kvalitu vybraných fotografických režimov, informuje holandský portál LetsGoDigital.

Duálny naklápací fotoaparát

Najnovšie zverejnená patentová prihláška, ktorá bola ešte v minulom roku zaevidovaná na amerických, ako aj svetových patentových úradoch, odhaľuje zaujímavé technické riešenie zadného fotoaparátu. Nová technológia spočíva v dvojitom fotoaparáte, ktorý disponuje synchrónnym naklápacím mechanizmom. Pri špeciálnych režimoch fotoaparátu by sa tak oba snímače dokázali pod malým uhlom vyklopiť z tela samotného smartfónu, čím by sa zväčšil celkový pozorovací uhol.

xiaomi patent naklapaci fotoaparat
Zdroj: LetsGoDigital

Vďaka tejto technológii by tak bol aj takýto duálny fotoaparát (s dvomi bežnými nie-širokouhlými snímačmi), schopný vytvárať širokouhlé fotografie v naozaj špičkovej kvalite. Výhodou takéhoto riešenia by však nebola len značne vyššia kvalita ako pri bežných širokouhlých snímačoch, ale aj eliminácia akéhokoľvek skreslenia obrazu. Pri širokouhlých fotografiách je totižto častým javom natiahnutie objektov po stranách záberu, čo by sa takýmto riešením dalo úplne eliminovať.

xiaomi naklapaci fotoaparat 2
Zdroj: LetsGoDigital

I keď sa v patentovej prihláške opisuje iba horizontálne umiestnený takýto typ fotoaparátu, výrobca v záverečnom popise spomína aj možnosť jej umiestnenia vertikálne. V oboch prípadoch však treba počítať s tým, že takéto technické riešenie a umiestnenie celého mechanizmu do útrob zariadenia nebude jednoduchou záležitosťou a tak je otázne, či sa jej aplikácie dočkáme aj v realite.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close