TECH

Najnovší patent Facebook umožní zapnúť mikrofón, aby nahrával naše reakcie na reklamu

Spoločnosť Facebook viackrát opakovane poprela, že na cielenú reklamu využíva mikrofóny telefónov či iných zariadení. To však neznamená, že do budúcnosti nezmení názor na tento spôsob získavania informácií.

Podľa portálu Metro, spoločnosť Facebook požiadala o kontroverzný  patent na softvér, ktorý umožní inteligentným zariadeniam zaznamenávať reakcie používateľom prostredníctvom mikrofónu v čase keď počujú tajné správy skryté v televíznych reklamách.

Tento systém zaznamenávania by mal fungovať na princípe vysielania špeciálnych zvukových signálov, ktoré sú pre ľudí nepočuteľnými, ale môžu byť dešifrované smartfónmi. Na obranu Facebooku však treba povedať, že podľa oficiálnych vyjadrení spoločnosť túto technológiu sa nechystá implementovať do praxe.

Zdroj: engadget.com

Údajne patent bol podaný za účelom, aby sa zabránilo agresii iných spoločností. V rámci ďalších stanovísk sa píše, že táto technológia nebola zahrnutá do žiadnych produktov spoločnosti Facebook a nikdy ani nebude.

Zdroj: Metro via Engadget, úvodný obrázok: vlastný

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close