APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Najnovší Google Chrome by mal byť už menším „žrútom“ RAM pamäte ako tomu bolo doposiaľ

Nie je žiadnym tajomstvom, že internetový prehliadač Google Chrome patrí ku najväčším „žrútom“ RAM pamäte spomedzi internetových prehliadačov. Nuž, najnovšia verzia (68) prehliadača Chrome by mohla všetko zmeniť, aspoň to tvrdí Philip Walton, programátor pracujúci pre Chrome, ktorý sa odvoláva na novú funkciu nazývanú „Page Lifecycle API“, ktorá redukuje využívanie RAM pamäte.

„Prehliadače dnes už prijímajú aktívne opatrenia na šetrenie zdrojov stránok na záložkách na pozadí a mnohé prehliadače by chceli urobiť oveľa viac, aby zmenšili celkovú vyťaženosť. Problémom je, že vývojári v súčasnosti nemajú spôsob, ako sa pripraviť na tieto typy intervencií iniciovaných systémom, a to aj napriek tomu, že o nich vedia, že sa dejú…“, píše sa v blogu Google.

Phil Waltan v rámci svojho článku na blogu spoločnosti Google sa rozpísal o tom ako funguje nová funkcia Page Lifecycle API. Jej základom je štandardizácia konceptu jednotlivých stavov životného cyklu prehliadania webstránok, definovanie stavov iniciovaných systémov, ktoré umožňujú prehliadačom obmedziť využívané zdroje spotrebované napríklad neaktívnymi či skrytými kartami a vytvýranie nových rozhraní API, ktoré umožňujú vývojárom webstránok reagovať na prechody medzi jednotlivými štádiami prehliadania webstránok (pozn. redakcie: napr. z pasívneho prehliadania kedy máte stránku len otvorenú do aktívneho kedy so stránku aktívne pracujete). Schémy týchto jednotlivých štádií si môžete pozrieť nižšie.

spotreba RAM google chrome
Zdroj: Google blog

Zdroj: Google blog, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close