NovinkyTECH

IBM predstavilo najmenší počítač na svete. Je menší ako vankúšiky prstov

Spoločnosť IBM predstavila v rámci konferencie IBM Think 2018 niekoľko zariadení a inovácií, ktoré by mali v nasledujúcich 5 rokoch meniť technologický svet. Jedným z výsledkov ich práce je aj najmenší počítač na svete, ktorý má rozmery 1mm x 1mm. Pozrieť si ho môžete nižšie na obrázku v komparácii so zrnkami soli. Pre ujasnenie, na obrázku môžete vidieť 64 základných dosiek, z ktorých každá má 2 malé počítače.

Zdroj: IBM via TheVerge.com

Výkon najmenšieho počítača na svete postačí na spustenie starších hier

Určite už asi tušíte, že tento mini počítač nebude cieliť na herný priemysel alebo na bežného používateľa. Podľa vyjadrení spoločnosti jeho výkon je možné porovnať s x86 čipsetom z roku 1990. Preložené do ľudskej reči a hlavne pre mladšie ročníky, je to dostatok výkonu na to, aby ste spustili na ňom ešte pôvodnú verziu hry Doom, na ktorú bol potrebný výkon procesora 386mhz a 4MB RAM. Výroba tohto procesora by mala údajne stáť menej ako desať centov a využitie by mohol nájsť napríklad v oblasti blockchain reťazcov. Bližšie špecifikácie však aktuálne nie sú známe, ale hneď ako budú tak vás budeme o nich informovať.

Zdroj: TheVerge.com

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close