SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

IBM predstavilo najmenší počítač na svete. Je menší ako vankúšiky prstov

Spoločnosť IBM predstavila v rámci konferencie IBM Think 2018 niekoľko zariadení a inovácií, ktoré by mali v nasledujúcich 5 rokoch meniť technologický svet. Jedným z výsledkov ich práce je aj najmenší počítač na svete, ktorý má rozmery 1mm x 1mm. Pozrieť si ho môžete nižšie na obrázku v komparácii so zrnkami soli. Pre ujasnenie, na obrázku môžete vidieť 64 základných dosiek, z ktorých každá má 2 malé počítače.

Zdroj: IBM via TheVerge.com

Výkon najmenšieho počítača na svete postačí na spustenie starších hier

Určite už asi tušíte, že tento mini počítač nebude cieliť na herný priemysel alebo na bežného používateľa. Podľa vyjadrení spoločnosti jeho výkon je možné porovnať s x86 čipsetom z roku 1990. Preložené do ľudskej reči a hlavne pre mladšie ročníky, je to dostatok výkonu na to, aby ste spustili na ňom ešte pôvodnú verziu hry Doom, na ktorú bol potrebný výkon procesora 386mhz a 4MB RAM. Výroba tohto procesora by mala údajne stáť menej ako desať centov a využitie by mohol nájsť napríklad v oblasti blockchain reťazcov. Bližšie špecifikácie však aktuálne nie sú známe, ale hneď ako budú tak vás budeme o nich informovať.

Zdroj: TheVerge.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close