Pracovné ponuky
ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Najlepšie alternatívne internetové prehliadače pre Android k Google Chrome

Pozrite si výber najlepších alternatívnych internetových prehliadačov ku prehliadaču Chrome, ktoré môžete využívať na Android smartfónoch.

Internetový prehliadače sú neoddeliteľnou súčasťou nie len našich smartfónov, ale aj počítačov. V prípade Android zariadení, na rozdiel od iOS, je možné zmeniť si preddefinovaný prehliadač na iný. A práve preto Vám prinášame prehľad zaujímavých internetových prehliadačov pre Váš smartfón, ktoré by ste nemali prehliadať.

Mozilla Firefox

Väčšina internetových prehliadačov je založených na jadre Chromium. Znamená to, že využívajú rovnaký spôsob na načítavanie stránok a obsahu, a preto sú relatívne porovnateľné z pohľadu rýchlosti načítania a funkcionalít. Firefox je založený na inom jadre, takzvané jadro „Gecko“. Vo všeobecnosti bol dlhé roky prehliadač Firefox považovaný za pomalší, ako je to v prípade prehliadača Chrome. To sa však v priebehu posledného roka zmenila. V súčasnosti je rýchlosť načítania stránok a zobrazenia obsahu na porovnateľnej úrovni. Výhodou prehliadača Firefox je však kompatibilita s väčšinou rozšírení, ktoré si môžete doinštalovať do prehliadača aj na desktopovej verzii. Od rozšírení ako HTTPS Everywhere, NoScript až po Ghostery. Medzi ďalšie funkcie prehliadača patrí napríklad možnosť synchronizácie údajov z počítača, blokovanie rôznych sledovacích skriptov a podobne.

Microsoft Edge

Microsoft Edge prešiel v poslednom období zásadnými zmenami, ktoré ho posunuli míľovými krokmi dopredu. V súčasnosti prehliadač beží na jadre Chromium, vďaka čomu je porovnateľný s hlavným rivalom v podobe prehliadača Chrome. Okrem toho je plne kompatibilný s rozšíreniami pre Chrome a zároveň ponúka veľmi šikovné rýchle menu. Do pozornosti ho dávame obzvlášť z toho dôvodu, že je oveľa menej náročný na spotrebu RAM pamäte, a to aj v prípade desktopovej verzii, v porovnaní s prehliadačom Chrome. Okrem toho mobilná aplikácia skvelo komunikuje s desktopovou verziou prehliadača, kde si môžete napríklad odosielať medzi zariadeniami odkazy, ďalej v rámci prehliadača môžete využívať funkcie čítania textu, odosielať obsah na tlač do tlačiarne a ďalšie.

Microsoft Edge
Microsoft Edge
Price: Free

DuckDuckGo prehliadač

Ďalším prehliadačom, ktorý sme zaradili do tohto výberu je DuckDuckGo. Ide o prehliadač, ktorý Vás neohúri rýchlosťou, ale ochranou súkromia. Hoci ponúka minimum funkcionalít, nepodporuje žiadne rozšírenia, a ani žiadne pokročilé funkcie, tak na druhej strane blokuje všetky scripty, ktoré monitorujú Vašu aktivitu. Okrem toho, prehliadač disponuje tlačidlom, pomocou ktorého môžete vymazať všetky lokálne dáta z prehliadania internetu, ktoré sa uložili v smartfóne.

DuckDuckGo Privacy Browser
DuckDuckGo Privacy Browser
Developer: DuckDuckGo
Price: Free

Vivladi Beta

Najmladším internetovým prehliadačom v našom výbere je Vivaldi Beta, ktorý ponúka viacero zaujímavých funkcií. Okrem rýchleho načítavania obsahu stránok a možnosti synchronizácie údajov naprieč viacerými zariadeniami, prehliadač ponúka ďalšie extra funkcie. Napríklad možnosť zachytenia snímky stránky (nie len jej viditeľnú časť, ale celého webu), vytváranie poznámok, režim čítania, správcu sťahovaných súborov a ďalšie.

Samsung Internet Browser

Posledným internetovým prehliadačom, ktorý by sme Vám radi dali do pozornosti je Samsung Internet Browser od najväčšie výrobcu smartfónov na svete. Možno ste ani netušili, ale môžete si ho prostredníctvom obchodu Google Play stiahnuť aj do smartfónov iných značiek. Ide o vcelku rýchly prehliadač, ktorý je veľmi jednoduchý na používanie. Okrem toho ponúka aj niekoľko dodatočných funkcionalít oproti prehliadaču Chrome. Napríklad možnosť pozastavenia sledovania Vašej aktivity, modifikácia stránok do tmavého režimu, vstavaný prehliadač Facebooku, ktorý dokonca umožňuje sťahovanie multimediálneho obsahu a ďalšie.

Aký internetový prehliadač podľa Vás chýba v našom výbere? Dajte nám ho nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
DuckDuckGo prehliadač Google Chrome Microsoft Edge Mozilla Firefox Samsung Internet Browser Vivladi Beta

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close