APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Najlepší hráči Dota 2 hrali proti umelej inteligencii

Včera, počas najväčšieho Dota 2 turnaja – The International, sa postavili najlepší svetoví hráči proti botovi, ktorý pochádzal z dielne OpenAI. OpenAi je organizácia, ktorú zastrešuje Elon Musk. V OpenAI Vyvíjajú a vylepšujú technológiu umelej inteligencie.

Danylo „Dendi“ Ishutin, známy ukrajinský ničiteľ, bol v prvom kole porazený v priebehu 10 minút. V druhom kole už bol nútený, vzdať sa po pár minútach hrania. Takto zneli slová ukrajinského hráča po súboji s umelou inteligenciou:

„Je to akoby ste hrali proti normálnemu hráčovi. No zároveň je to aj niečo viac.

Je veľmi zaujímavé vidieť, ako nedostal davom obdivovaný Dendi ani najmenší kúsok šance. Greg Brockman, technický riaditeľ OpenAI, sa po tomto súboji tiež vyjadril:

„Dota 2 je skvelou skúškou pre umelú inteligenciu. Je to veľmi komplikovaná hra, ktorá má obrovskú hernú scénu. To znamená, že musíte stále vymýšľať nové techniky. Musíte posunúť hranice a priblížiť sa k tomu, čo je nemožné, aby ste sa dostali kdekoľvek.“

Taktiež zdôraznil, že sa táto AI počas podujatia výrazne zlepšila. Pripisuje to mnohým súbojom proti profesionálom. Dokonca sa niektorí vyjadrili, že by bolo dobré, keby patrilo hranie proti umelej inteligencii do ich tréningovej rutiny.

Situáciu okomentoval aj samotný Elon Musk:

zdroj: neowin.net

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close