ANDROIDAppleXiaomiZariadenia

Ľudia rozhodli! V slepom teste fotoaparátov sa Xiaomi dostalo ďalej ako Apple, Motorola či Samsung. Absolútnym víťazom je Huawei

Jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere nového smartfónu je fotoaparát. Väčšinou si zariadenie vyberáme na základe odborných recenzií. Nuž, známy Youtuber Marques Brownlee sa rozhodol urobiť sociálny experiment, v ktorom ľudia rozhodovali o najlepšom fotomobile na trhu. Výber samozrejme obmedzený. Celkovo si mohli rozhodovali medzi 16 rôznymi smartfónmi ako z high-end kategórie tak aj mid-range kategórie.

Medzi tými najlepšími smartfónmi samozrejme nemohli chýbať zariadenia ako iPhone XS,Google Pixel 3, Razer Phone 2, Huawei P20 Pro, Samsung Galaxy Note 9 a ďalšie. Smartfóny následne vložil do pavúka, kde v každom kole proti sebe bojovali jednotliví výrobcovia. Pri fotografiách nebol použitý žiadny filter a ani nič podobné. Jednoducho boli spravené fotky v klasickom móde. Potom ich Marques uverejňoval na sociálnej sieti Twitter kde nechal hlasovať používateľov nech si vyberú z dvoch fotografií tú podľa nich kvalitnejšiu. Celkovo hlasovalo viac ako 1 milión ľudí.


Zdroj: Youtube (Marques Brownlee)

Výsledky testu si môžete pozrieť nižšie

najlepsi fotomobil podla ludi
Zdroj: Youtube (Marques Brownlee)

Aby sme však boli objektívni, tak používatelia sa rozhodovali na základe pocitov a nebrali do úvahy rôzne odborné faktory. Podľa DXOMARK spoločnosti, ktorá sa odborne venuje vyhodnoteniu kvality fotografií najlepším fotomobilom je rovnako Huawei P20 Pro, pričom „strieborný“ PocoPhone od Xiaomi sa v prvej desiatke vôbec nenachádza. Zoznam tých „naj“ fotomobilov ohodnotených odbornou porotou si môžete pozrieť nižšie.

najlepsi fotomobil podla odbornej poroty
Zdroj: dxomark.com (k 16.12.2018)

Zdroj: vlastný via Youtube, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close