NovinkyWindows 10

Najlepší FireWall pre Windows? Skúste ZoneAlarm#1

Nie ste spokojný so vstavaným FireWallom vo Windowse 10? Prinášame vám sériu článkov, v ktorých sa predstavíme niekoľko alternatívnych aplikácií, ktoré sú dostupné buď zadarmo alebo za minimálny poplatok.

Prvým FireWall programom, ktorý by sme vám chceli dnes predstaviť je ZoneAlaram, ktorý získal veľkú popularitu hlavne vďaka priateľskému rozhraniu aplikácie a širokým možnostiam nastavení, ktoré dokáže bezproblémovo ovládať aj menej skúsený používateľ PC.

Po tom čo nainštalujete ZoneAlaram do svojho PC tak aplikácia vám ponúkne 3 rôzne režimy ochrany.

  • Low – je určený pre začiatočníkov bez aktívneho FireWallu s limitovaným množstvom funkcionalít.
  • Medium – na tejto úrovni ochrany vášho PC si software začne pýtať vaše povolenia k prístupu k rôznym internetovým segmentom  (segmenty sú rozdelené do dvoch zóne, tzv. trust – teda s dôverou a Internet zóny). Tento mód je vhodný pre domáce použitie s viac ako jedným systémovým pripojením k internetu.
  • High – tento mód nie je dostupný vo free verzii aplikácie. Podporuje však Smart Defense Advisor, ktorý vám pomáha redukovať napríklad pop-up konfigurácie s prístupom k internetu na základe rozhodnutí ostatných používateľov. Tento mód je vhodný hlavne pre používanie zariadenia na verejných Wi-Fi.

Aplikáciu stiahnete na tomto odkaze.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close