NovinkyWindows 10

Najlepší FireWall pre Windows? Skúste TinyWall#2

V minulom článku zameranom na alternatívny FireWall sme vám priniesli tip na aplikáciu ZoneAlarm a dnes vám prinášame pokračovanie tejto série článkov, v ktorom vám ukážeme šikovnú aplikáciu TinyWall.

TinyWall je veľmi jednoduchá aplikácia, ktorá pracuje s vstavaným firewallom. Neobsahuje žiadne otravné pop-up reklamy a inštaláciu zvládne aj menej skúsený používateľ. Po úspešnom nahraní softwaru sa o jeho samotný chod už nemusíte starať, beží na pozadí bez potreby dodatočných zásahov čo však neznamená, že nemáte k nemu žiaden prístup.

Kontrolovať a ovládať ho môžete cez ikonku v hlavnom paneli, ktoré otvorí prehľadné menu so základnými funkciami, ako sú napríklad prevádzkové režimy, pridávanie výnimkou pre aplikácie či hry, indexovanie aktivity siete a mnoho ďalších užitočných funkcionalít. TinyWall obsahuje tak isto aj funkciu detekcie a rozpoznávania neznámych aplikácií, ktoré môže obmedzovať.

Pokročilé nastavenia umožňujú používateľom konfigurovať tento software podľa vlastných požiadaviek, ale tak isto pre menej skúsených používateľov prináša „beginner mode“, ktorý má automaticky prednastavené hodnoty.

Ak sa rozhodnete vyskúšať tento šikovný software tak ho nájdete na oficiálnej stránke výrobcu.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close