NovinkyWindows 10

Najlepší FireWall pre Windows? Skúste Outpost Firewall#4

Dnes sme si pre vás pripravili v rámci série článkov „Najlepší FireWall pre Windows?“ po ZoneAlaram, TineWall , Comodo ForeWall ďalší užitočný nástroj slúžiaci na ochranu vášho PC – Outpost Firewall.

V čom je tento FireWall výnimočný? Odpoveď je jednoduchá, nezaťažuje vaše CPU, rozhranie je veľmi jednoduché a intuitívne. Program vám zároveň umožňuje nastaviť obmedzenia na programy, ktoré inštalujete do počítača ako aj upravovanie úrovni zabezpečenia.

Ďalšou výnimočnou funkcionalitou je „učenie sa“ vašich odpovedí ktoré program ukladá a výsledkom toho je obmedzená (alebo na druhej strane častejšia) frekvencia nepopulárnych pop-up okien. Zároveň program dokáže po nainštalovaní programov porovnať predošle nainštalované programy a automaticky nastaviť rovnaké obmedzenia. V prípade ak nedôjde k automatickému nastaveniu tak samozrejme je dostupné sú aj manuálne nastavenia.

Outpost celkovo ponúka štyri úrovne ochrany. Defaultne je nastavené „Optimal“, ktoré kontroluje len tie najnebezpečnejšie aktivity ako sú napr. rôzne rozšírenia programov, nastavenia internetu a podobne. Ďalšie úrovne ochrany si môžete nastaviť v Nastaveniach programu.

Avšak program neprináša len výhody v podobe kvalitného FireWallu, ale aj negatíva a to konkrétne v podobe otravných reklám.

Ak sa však rozhodnete vyskúšať tento FireWall tak ho nájdete na tejto adrese.

 

 

 

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Jeden komentár

  1. Citujem (https://www.agnitum.com):

    In December 2015 Yandex acquired Agnitum software technology. These technologies will now be used to protect users of Yandex Browser. As a result of the acquisition, Agnitum terminates direct and partner sales of the Outpost product line.
    Agnitum will provide antivirus base updates, bug fixing and technical support until December 31, 2016.

Pridaj komentár

Close
Close