Windows

Najlepší FireWall pre Windows? Skúste Comodo Firewalll#3

Dnes sme si pre vás pripravili v rámci série článkov „Najlepší FireWall pre Windows?“ po ZoneAlaram,TineWall ďalší užitočný nástroj slúžiaci na ochranu vášho PC – Comodo FireWall.

Comodo FireWall je proaktívny firewall so silnou HIPS ochranou – je perfektným riešením pre používateľov, ktorí hľadajú silnú ochranu. Posledná verzia je vhodná ako pre prokočilých tak aj menej pokročilých používateľov.

Comodo je vybavený funkciou  „firewall pamäť“, vlastnosť ktorá odvráti útoky tým, že obmedzí prístup k neznámym aplikáciám a skenovaním novo nainštalovaného softwaru. Táto vlastnosť teda vytvára „list“ bezpečných aplikácií, a vždy keď sa do ňho chce pripojiť ďalší software tak firewall ho zanalyzuje a ak nie je bezpečným tak Comodo vás na to hneď upozorní.

Dostupné sú celkovo tri rôzne módy chodu aplikácie a to konkrétne: Firewall Only, Firewall Optimum a Maximum Proactove Defense. Následne po inštalácii programu a zvolení si jedného z módov vás bude Comodo informovať v rôznych intervaloch o každej aplikácií, ktorá bude zaradená medzi možný malware.

Ak ste sa rozhodli Comodo FireWall vyskúšať tak ho nájdete na jeho oficiálnej stránke zadarmo.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close