ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Najlacnejší smartfón na svete za 4$ sa začne tento týždeň distribuovať

Najlacnejší smartfón na svete Freedom 251, ktorý bol oznámi počas februára tohto roka by mal byť v priebehu tohto týždňa distribuovaný prvým majiteľom. Zaujímavosťou tohto zariadenie nie len jeho kontroverzná cena, ktorá je 4$, ale aj výbava ktorá by zahanbila nejeden smartfón na našom trhu. Freedom totiž poskytne 4″ displej s qHD rozlíšením, 8MP hlavnú kameru a 3,2MP prednú kameru, 3G konektivitu, štvor-jadrový procesor s taktom 1,3GHz, 1GB opračnej pamäte RAM, 8GB úložného priestoru s podporou SD kariet, batériu s kapacitou 1800mAh a operačný systém Android vo verzii 5.1 Lollipop.  

Najlacnejší smartfón na svete

Freedom 251
© Neowin

Podľa oficiálneho vyhlásenia výrobcu zariadenie si objednalo už viac ako 70 miliónov záujemcov, pričom cieľom v prvej vlne je distribuovať 200,000 zariadení. Avšak ak by ste si chceli objednať aj vy toto zariadenie tak vás budeme musieť sklamať, výrobca totiž na základe skúsenosti ohľadne enormného záujmu sa rozhodol nateraz zastaviť možnosti objednávok, ktoré sprístupní až neskôr (čas bližšie nebol špecifikovaný) a hlavne v tichosti.

Zdroj: thenextweb.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close