APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Nahrávanie hovorov v aplikácii Google Telefón je o krôčik bližšie k realite. Funkciu evidujú ďalší používatelia!

Funkcia nahrávania hovorov bola videná v ďalších smartfónoch, najmä v telefónoch Pixel.

Nahrávanie hovorov je jednou z funkcií, ktorá je zo strany používateľov veľmi žiadanou a to aj napriek tomu, že bola v minulosti z Android telefónov odstránená. Dôvodom odstránenia tejto funkcie zo smartfónov, bola zmena legislatívy na európskej úrovni v spojitosti s povinnosťou informovať druhú stranu o tom, že hovor je nahrávaným. Aktuálne, ak používatelia chcú využívať túto funkciu, tak musia pristupovať k rôznym aplikáciám tretích strán, ktoré túto funkciu ponúkajú.

V minulosti sme mohli čítať viacero správ, ktoré sa dotýkali návratu funkcie nahrávania hovorov späť. Google pracoval na rôznych riešeniach, ktoré by napĺňali literu zákona a zároveň, aby používanie funkcie bolo pre používateľov komfortné. Spomínali sa najmä rôzne zvukové hlášky, ktoré mali informovať druhú stranu o tom, že hovor je nahrávaným ešte predtým, ako hovor začne. Najnovšie portál Androidpolice.com upozorňuje na to, že funkcia nahrávania hovorov sa síce pomaly, ale postupne rozširuje. Tiež upozorňuje na nový spôsob notifikovania používateľov o tom, že hovor je nahrávaným.

Funkcia nahrávania hovorov bola videnou u ďalších používateľov

Portál konkrétne poukazuje na funkciu nahrávania hovorov, ktorá sa objavila u malej skupiny používateľov smartfónov Pixel od spoločnosti Google v aplikácii Google telefón. Ako môžete vidieť nižšie, tak aplikácia v rámci nastavení smartfónu schováva funkciu nahrávania. Portál ďalej píše, že v prípade, ak je hovor zaznamenávaným, tak používateľ je o tom notifikovaný ešte pred začatím hovoru prostredníctvom upozornenia. Táto notifikácia sa podľa zistení portálu zobrazuje vybranej skupine používateľov bez toho, aby bola aplikácie nejako modifikovaná, či inak upravenou.

„Pokiaľ vieme, je to prvýkrát, čo sa schopnosť nahrávania hovorov ukázala na pixeloch bez akýchkoľvek úprav a hackov.“ píše portál.

Google Telefon_funkcia nahravania hovorov
Zdroj: AndroidPolice.com

Portál v závere dodáva, že funkcia bola identifikovanou vo verzii BETA aplikácie Google Telefón 68.0.388241074. Rovnako musíme povedať, že spoločnosť Google sa k návratu funkcii nahrávania hovorov do Android telefónov doposiaľ nevyjadrila. Znamená to, že aktuálne nevieme povedať, kedy a hlavne či, bude funkcia dostupnou pre širokú verejnosť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close